Güncel

ÇİFTÇİLERİMİZ MAKİNA-EKİPMANLARINA KAVUŞUYOR

ÇİFTÇİLERİMİZ MAKİNA-EKİPMANLARINA KAVUŞUYOR

11 Eylül 2021 16:48
-A

+A

        Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen, "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi" kapsamında 61 çiftçimizin desteklerden yararlandığını belirtti. İlimizde başvurularını yaparak destekleme almaya hak kazanan çiftçilerimiz Makina-Ekipmanlarına kavuşmaya başladı.
       Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen, "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi" kapsamında ilimizde 61 kişinin almaya hak kazandığı Makina- Ekipman Destekleri sahiplerini buluyor. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü personellerimiz, çiftçilerimizi ziyaret edip, makina ve ekipmanları kontrol ettikten sonra çiftçilerimiz kullanmaya başlayacak. Çiftçilerimize  hayırlı olsun." dedi.
01.07.2021 tarihinde başlayarak, 30.07.2021 tarihine kadar devam eden, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımların desteklenmesi programı kapsamında ilimizden başvuru yapan üreticiler Kırşehir İl Tarım ve Orman  Müdürlüğüne başvurarak toplamda 2.521.500 TL hibeden yararlanmaya başladı.
       Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, hibe hakkında yaptığı açıklamada "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Programı" kapsamında %50 hibe verilmek üzere Kırşehir'imize; 1 adet ahır, 53 adet yem hazırlama makinesi, 1 adet gübre sıyırıcı, 15 adet seyyar süt sağım makinesi
13 adet süt soğutma tankı, 32 adet hayvan kaşınma ünitesi, 60 adet otomatik suluk Tarım ve Orman Bakanlığımızca onaylanmış olup, başvuru sahibi Kırşehirli üreticilerimize toplamda 2.521.500 TL hibe  olarak verilecektir.
Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz. Benzer desteklemeler ile ilgili bilgi almak üzere Üreticilerimizi  İl ve İlçe Müdürlüklerimize bekliyoruz." açıklamasında bulunmuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku