Güncel

CUMHURBAŞKANI SON NOKTAYI KOYDU

CUMHURBAŞKANI SON NOKTAYI KOYDU

23 Ocak 2019 07:26
-A

+A


Kırşehir halkının uzun süredir merak ettiği demiryolu projesine son noktası koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da yaptığı demiryolu açıklaması ile Kırşehir'in geleceği konusunda önemli bir soru işaretinin de akıllardan kalkmasını sağladı.
Ulaşımda, devraldıkları 120 kilometre bölünmüş yol uzunluğunu 309 kilometreye çıkardıklarının altını çizen Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı  
Tren Projesi'nin etüt çalışmalarının devam ettiğini, bu hattın aynı zamanda Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi ile de bağlantı sağlayacağını söyledi. Erdoğan, böylece Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine ve Mersin Limanı'na olan bağlantısının hızlı trenle sağlanacağını vurguladı.
Samsun'da partilileri ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesiyle ilgili açıklama yaptı.
         Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Samsun Aday Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Ulaşımda, devraldıkları 120 kilometre bölünmüş yol uzunluğunu 309 kilometreye çıkardıklarının altını çizen Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesi'nin etüt çalışmalarının devam ettiğini, bu hattın aynı zamanda Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi ile de bağlantı sağlayacağını söyledi.kırşehir365 Erdoğan, böylece Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine ve Mersin Limanı'na olan bağlantısının hızlı trenle sağlanacağını vurguladı.     Samsun-Sivas demiryolunun 1,2 katrilyon maliyetle sıfırdan yapılmışçasına modernize edilme çalışmalarının bitmek üzere olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Bitmek üzere. İnşallah bu yıl hizmete alıyoruz, işletmeye açıyoruz." dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku