Güncel

CUMHURİYETİMİZİN 96. YILDÖNÜMÜ BUGÜN İLİMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLERLE COŞKU İLE KUTLANILACAK

CUMHURİYETİMİZİN 96. YILDÖNÜMÜ BUGÜN  İLİMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLERLE COŞKU İLE KUTLANILACAK

29 Ekim 2019 07:56
-A

+A

 

 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen törenlerle coşku ile kutlanılacak.
 Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıldönümü kutlamalarında yapılacak faaliyetler
 Kırşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda: ” Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi ilimizde de günün anlam ve önemine uygun olarak en iyi şekilde kutlanacaktır.
Cumhuriyet Bayramımızın 96. Yıldönümü Kutlama Törenleri, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13:00’te başladı  ,bugün saat 24:00’de sona erecek.
28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13:00’ten itibaren bütün kamu kurumları, özel kuruluşlar, bina ve iş yerleri bayraklarla donatıldı.
Cumhuriyet Bayramı’nın başladığı, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13:00’te üç pare top atışıyla halka duyuruldu ve bugün  saat 09:00’da Cumhuriyet’in ilanının temsil eden 3 Pare top atışı daha yapılacaktır.
Tören yöneticisinin verileceği işaretle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulacak İstiklal Marşımız ile birlikte iki öğrenci tarafından bayrağımız göndere çekilecektir.
bugün  09:30 – 09:50 saatleri arasında Valilik makamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Vali İbrahim Akın, protokol sırasına göre tebrikleri kabul edecektir.
bugün  İl Jandarma Komutanlığı tören kıtası, Ahi Evran Üniversitesi ile belirlenecek okul öğrencileri ve törene katılacak diğer birimler en geç saat 09:45′ te tören alanında yerlerini almış olacaklardır.
Halkın tören alanına yerleşme düzeni İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, protokol tribünü oturma düzeni ise Özel Kalem Müdürlüğünce sağlanacaktır. 10:00’da  Sayın Valimiz, beraberinde Belediye Başkanı olduğu halde törene katılanların bayramını kutlayacaklardır. Kutlamadan sonra sayın valimiz ve beraberindekilerin şeref tribünündeki yerini almalarıyla saygı duruşu yapılacak akabinde İstiklal Marşı ile bayrağımız göndere çekilecektir.
Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşma Vali İbrahim Akın tarafından yapılacaktır.
Belediye Başkanlığı Mehteran bölüğü tarafından marşlar sunulacaktır. İki öğrenci tarafından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okunacaktır. Halk oyunları gösterileri yapılacaktır. Tekvando, Boks gösterileri  sunulacaktır. Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecektir.
İl Jandarma Komutanlığı Tören Kıtası, Gaziler, Üniversite, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Belirlenecek Okul Öğrencileri, Gençlik Merkezi Öğrencileri, Halk Oyunları Ekipleri Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Bando Takımı eşliğinde merasim yönetmeliğine uygun olarak Tören Geçişi yapacaklardır. Törenlerin sunuculuğunu Sırrı Kardeş Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sultan Kuzu yapacaktır. Törenlerin yöneticiliğini Oğuz Artım yardımcılığını ise Harun Yıldırım, Kaan Eroğlu, Deniz Koçak, Mehmet Demiryürek, Tuncer Altaş, Fahri Eroğlu, İsmet Kütük, Recep Turpçu, Ertan Değer, Yasin Şahiner, Tuncay Gün yapacaktır.”ifadelerine yer verildi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku