Güncel

DEMOKRASİ TARİHİMİZDE KARALEKE 12 EYLÜL

DEMOKRASİ TARİHİMİZDE KARALEKE 12 EYLÜL

11 Eylül 2020 15:53
-A

+A

 

Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan ,tek meşru iradenin millet iradesi olduğunu belirterek, "Demokrasi tarihimizin kara günü, milletimizin iradesine vurulmuş en acı darbe 12 Eylül'ü bir kez daha kınıyorum." ifadesini kullandı.
Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan ,12 Eylül 1980 darbesinin 40.yıldönümü nedeniyle yazılı mesaj yayımladı.
Eraslan  Mesajında ,Demokrasilerde asıl olan milletin iradesinin tecelli ettiği sandıktır. seçim ile gelen iktidarların seçim ile değişmesi demokrasinin ana unsurudur.
Maalesef Türkiye'de demokrasimize darbeler indiren askeri müdahaleler olmuştur. bunlardan biride 12 eylül askeri darbesidir. 11 Eylül günü Türkiye'de sağ sol çatışması çok sayıda iken 12 eylül günü bıçak keser gibi kesilmesi ve aradan 40 yıl geçmesine rağmen akıllardaki acaba asker ihtilale zemin hazırlamak için gerekli müdahaleyi yapmıyor muydu? sorusunu bir türlü cevaplayamadı. Sağda veya solda bu milletin çocukları idam edildi. Hapishanelerde işkenceler gördü, yıllarını cezaevlerinde geçirdi, sağcı veya solcu bir neslin geçliğin karartıldı. 12 Eylül darbesini baş müssebbibi Kenan Evren Cumhurbaşkanı olmak uğruna demokrasiye müdahale etmiş, elini idamlara, işkencelere ve bir neslin cezaevlerinde geçirmesine bulamıştır.
"Adalet olsun diye bir sağdan bir solda astık" diyebilecek kadarda adaletten uzaklaşmıştır.        
Ak parti iktidarı darbecileri yargılamış, rütbelerini geri almış ve mahkum etmiştir. Bu yargılama hiç olmazsa gençlerin ve ailelerin acısını bir nebze azaltmıştır. Bir daha askeri darbenin olmaması ve demokrasimizin kesintiye uğramaması dileği ile darbecileri ve darbe zihniyeti taşıyanları kınıyorum.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku