Güncel

Destek AFAD Gönüllüleri ile Eğitimler devam ediyor

Destek AFAD Gönüllüleri ile Eğitimler devam ediyor

9 Temmuz 2021 16:22
-A

+A

       İlimiz Akçakent İlçesi ormanlık alanda Destek AFAD Gönüllülerine doğada arama kurtarma ve ilkyardım eğitimi verildi.
       Destek AFAD Gönüllülerine doğada arama kurtarma ve ilkyardım eğitimi, Akçakent Kaymakamı Fikri BADİOĞLU’ nun ziyaret edilmesi ile başladı.
        Gerçekleştirilen eğitim ile afetlerin getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara karşı daha dirençli hale getirmek amaçlanmaktadır.
Afet ve acil durumlardan etkilenmiş topluluklara daha etkin bir hizmet sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Destek AFAD Gönüllüsü eğitimleri, hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim olarak uygulanmaktadır.
        Öte yandan “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” etkinlikleri kapsamında ilimiz merkez Toklumen Köyü, Sevdiğin Köyü, Sıdıklı Büyükoba Köyü,  Sıdıklı Ortaoba Köyü ve Karalar Köyünde eğitmenlerince afet farkındalık eğitimi verildi. 
İlimiz genelinde başlatılan eğitim seferberliği çerçevesinde köylerde vatandaşlara afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları, yangın, AFAD gönüllülük sistemi, yaşam çevremizdeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri konuları anlatılarak, bilgilendirici broşür ve afiş dağıtılmaktadır.
Ayrıca eğitimlerimizde, her yaştan çocuğun seviyesine uygun çocuklar için afet farkındalık el kitabı ve boyama kitabı gibi farkındalık oluşturabilecek hediyelerde dağıtıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku