Güncel

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün"Kırşehir astronomik çalışmalar merkezidir"....

Ergün, Kırşehir astronomik çalışmalar merkezi olduğunu bilimin ülke kalkınmasındaki önemine değindi.

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün"Kırşehir astronomik çalışmalar merkezidir"....

14 Eylül 2020 17:01
-A

+A

 

Eski Ticaret Bakanı ,Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Kırşehir'de basın açıklamasında bulundu..
.........
 Ergün, Kırşehir astronomik çalışmalar merkezi olduğunu bilimin ülke kalkınmasındaki önemine değindi........
 Eski Ticaret Bakanı,Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün açıklamasında;Deva Partisi 81 il teşkilatlanmalara devam ediyor.Zor şartlar altında partimiz kuruldu .Pandemi öncesi ekonomi, siyasetimiz ve sosyal hayatımız ciddi bir yara almıştı. Bir çok göstergelerle geri gitmektedir.Milli gelirimiz hızla azalıyordu ve Türkiye'nin ihracatı artık yatay geçişe girmişti, işsizlik rakamları artıyordu.Bizler bu gidi şatı dur demek için demokrasi bir mücadele vermemiz gerekiyordu bu yüzden Deva Partisi olarak halkımızın karşına çıktık.
Toplum kutuplaştıran kavga beklemiyor kuşatıcı bir dil bekliyor.Toplum toplumun gündemiyle ilgilenen bir siyaset bekliyor ,bizlerde tam da  bunu yapmaya çalışıyoruz.Siyasetin dilini üslubunu  bu istikamette değişmek için Deva Partisi olarak buradayız.Bugün Kırşehir'deyiz ve hemen yanı başımızda Cacabey  meydanı var ,bunlar sembol eserlerdir.
Cacabey medresesi Kırşehir'de bilimin sembolüdür .Kırşehir astronomik çalışmalar merkezi olan ilimizdir,bir ülke bilimden ne kadar uzaklaşırsa o kadar geri gider.Türkiye'nin yeniden bilime dönmeye ihtiyacı var.dertlerine bilimsel çözüm üretmeye ihtiyacı var,bunları yapmadıktan sonra Türkiye'nin yolu açık olmaz yeniden bilime dönmek lazım.Burada nasıl Ahilik yapılacağını nasıl sanayicilik yapılacağını ilkelerin nasıl ilerleyicini belirleyen Ahi Evran'dır .Bunu modernime etmemiz gerekiyor"dedi.
Eski Milletvekili Deva Partisi kurucu üyelerden Av.İdris Şahin,Kırşehir'de Deva Partisi teşkilatlanmanın  güçlü kadro ile yola çıkmanın gurunu yaşadığını bildirdi.
Deva Partisi kurucu üyelerden Av.İdris Şahin yaptığı açıklama da; deva partisi  yeni bir parti olarak  teşkilatlanma aşamasında.70 ilimizde il başkanı ataması gerçekleşti ve ülke genelinde 286 ilçe teşkilatımızda ilçe başkanlarına yetki verildiğini ve atamaları yapıldı.
Şahin ;Kırşehir ilimiz teşkilatlanma aşamalarında  kısa bir süre olmasına rağmen başarı ile tamamlayıp  Kırşehir ilçe teşkilatlanmalarında  da hemen hemen tamamlandı.Bu süreç içerisinde Kırşehir'de kısa sürede merkez ve ilçelerdeki teşkilatlanma tamamlanmaya devam ediyor . Bu durumda, Kırşehir'in Deva Partisini özümsediğini gösteriyor" dedi.
Şahin ;Bizler fikri namusumuzu anlatmak için yollara düşeniz.Çok farklı bir teşkilatlanma modeli üzerinde çalışıyoruz.Bir çok illerimizi geziyoruz ve görüyoruz ki gittiğimiz her yerde veri tabandan gelip yüzlerce kişi Deva Partinde görev almak için  müracaat ediyor.Biz arkadaşlarımızın kapısını çalıp bizimle siyaset yaparmısınız? demiyoruz.Onlar bizlere gelip sayın genel başkanımız Ali Babacan  ile birlikte onun parti programını özümsemiş bir şekilde sizinle birlikte olacağız düşüncesi ile müracaat edenler arasından bu isimleri seçiyoruz.Bunun güzel bir örneği de Kırşehir il başkanımız ve kurucu heyetidir"dedi.
Şahin ;Yıllardır siyasetin içerisinde olduğum için söylüyorum ki, Kırşehir'de Deva Partisi'nin  güçlü bir kadro ile teşkilatlanmanın  güzelliğini görmenin mutluluğunu yaşıyorum dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku