Güncel

Doç. Dr. Onur Köksal; “DEVLETİN YANIN DA OLMA ZAMANI”

Doç. Dr. Onur Köksal; “DEVLETİN YANIN DA OLMA ZAMANI”

3 Mart 2020 15:55
-A

+A

 

 

 
Doç.Dr. Onur Köksal Pazartesi günü Bengü Türk TV’nin konuğu oldu. Ülkemizin hassas konularına değinen Köksal, programa ilk olarak İdlib’deki şehit düşen askerlerimizin acısı yürekleri dağladığını belirtti ve şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.Gazilere acil şifalar dileyerek programa başlayan Köksal ülkemizin birlik olma zamanı dedi.
“KOLAY BİR COĞRAFYADA YAŞAMIYORUZ”
KÖKSAL, “Kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz ve bu coğrafyanın adı Kapatakoya olarak geçiyor, Kapadokya’nın anlamında uslandırılamayan ve dizginlen dirilemeyen anlamına geliyor. Bu Anadolu coğrafyasında, bu kıssak ata binemeyen ve bu ata sahip olamayan hiç bir kimse bu toplumda bekası olmaz. Bu topraklar zor topraklar Allah devletimize milletimize zarar vermesin. Her zaman söylediğimiz bir sözümüz vardır “YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE “deriz.O yüzden ki bilgin liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin de buyurduğu gibi “DEVLET EBED VE MÜTDET”anlayışı ile öncelikle bizim devletimizin bekası önemlidir “dedi.
“DEVLET OLMADIĞI VAKİT SİZİN MAKAMLARINIZIN HİÇ BİR ÖNEMİ YOK”
Köksal, ”Bugün bir devlet olmasa, bugün bizim misakı milli sınırlarımız olmasa, isterseniz vali olun, isterseniz rektör olun, hâkimya da savcı olun hangisi olursanız olun, devlet olmadığı vakit sizin makamlarınızın hiç bir önemi yok” .
Bugün milletimizin yumruk gibi bir arada olması gerekiyor. Kürdü, Türk’ü, Çerkez’i, Laz’ı, bir ağacın dalları gibi ve o ağacın dalları bir Türk’tür ve biz o ağacın dalları isek bir arada olalım. Bölüşürsek tok olur bölünürsek yok oluruz diyerek birlik mesajı verdi.
Bugün Suriye ve Irak’ı görüyorsunuz koca koca binaların hepsinin üzerinde mermi izleri var. Bugün bizler koltuk sevdasına düşecek olursak vatan diye bir şey olmaz. Vatansızın dinide olmaz, vatansızın namus da olmaz önce vatan. Cumhur ittifakımız sürecimiz var iki genel başkanımıza Allah uzun ömürler versin 15 Temmuz sürecinde bugün Milliyetçi Hareket Partisinin KÜTLESEL ağırlığına bütün Türkiye şahit olmuştur. Kimse Milliyetçi Hareket Partisi’nin sayısının ağırlığına bakmasın kütlesel ağırlığına bakacak. İktidar olamaya bilirsiniz ama müfttedir olursunuz.
Cumhurbaşkanımızın son gülerde damadını eleştiriyorlar, Cumhurbaşkanımızın iki damadı var hadi birini eleştiriyorsunuz diğerini neden övgü neden yapılmıyor. Cumhurbaşkanımızın damadı Selçuk Bayraktar için Orta Doğunun kaderini belirliyor adlı makale okudum ve yazan yabancı bir yazar. Ortadoğu’nun kaderini belirliyor diyor ve bunu söyleyen yabancı bir yazar. Bugün SİHA ve İHA’larımızı görüyorsunuz düşman ordusunun üzerine saldırıyor takdir edilmesi gereken yerde eleştiriliyor. Ülkemiz kolay bir süreç geçilmiyor, bu ülke kahvede oturulurken yönetilmiyor.” Diye belirtti.
TÜRK ORDUSU İDLİB’DE NE GEZİYOR DİYENLERE KÖKSALDAN NET CEVAP
KÖKSAL, “Eğer bugün biz oralarda olmaz isek bu senaryonu Hatay’da Şırnak’ta yaşayaçağız. Artık Türkiye’nin kafasına vur elinden ekmeğini al devri geçti. Sahalarda olmamız gerekiyor. Olmaz isek kendi sınırlarımızda bu durumu göreceğiz. Binlerce ötedeki Amerika, Fransa, İtalya Rusya ne geziyor orada Türkiye Cumhuriyetinin orada dönen sahneleri izlemesini kimse beklemesin. Biz güçlü bir devletiz Orta Doğuda dönecek oyunların birçoğunu biz bozduk ve daha önceden bir el bombası üretemeyen bir ülke iken birilerinin vermiş olduğu koordinatlara göre hareket eden ülke iken biz bugün kendi koordinatları belirleyen devlet olduk”.”dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku