Güncel

Doç. Dr. Onur KÖKSAL; "Kırşehir'e hizmet etme gayretim son bulmayacak..."

Doç. Dr. Onur KÖKSAL; "Kırşehir'e hizmet etme gayretim son bulmayacak..."

5 Ekim 2019 07:02
-A

+A


31 Mart seçimi Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Onur KÖKSAL, Kırşehir’e Neşet Ertaş Heykeli Sözü verdi.
Doç.Dr. Onur Köksal , Kırşehir Belediyemizin, Cacabey Meydanında Göstereceği Yere Neşet Hocanın Heykelini Yaptıracağız.
Keçiören belediyesi ve Ankara’da bulunan KIRDER’in düzenlediği, büyük usta Neşet Ertaş'ı anma gecesi Keçiören Neşet Ertaş sanat ve gösteri merkezinde yapıldı. Geceye çok sayıda önemli isim katılırken salon izleyicilerle doldu taştı.
KIRŞEHİRLİ OLMAK BENİM İÇİN BİR ONURDUR
Davetliler arasında bulunan Kırşehir belediye başkan adaylarından Selçuk Ün. Öğretim üyesi Doç.Dr. Onur Köksal’ın konuşması geceye damga vurdu. Köksal yaptığı konuşmasında ‘’ 31 Mart seçimlerinin ardından benim Kırşehir’imle olan çalışmalarım son bulmadı Rabbim izin verdiği müddetçe de hizmet etme gayretim son bulmayacak. Ben bir akademisyen olarak Kırşehirli olmaktan şeref duydum Kırşehirli olmak benim için bir onurdur. Çünkü bizler Ahiler diyarından, Aşıkpaşalar diyarından, Hacı Bektaşı Veliler diyarından, Türkmenler diyarındanız’ derken sözlerine şöyle devam etti.
‘Rahmetli Muharrem Ertaş’ın, oğlu Neşet Ertaşla bir heykeli yapılmıştı maalesef o eser Kırşehir’e sığdırılamadı depolara atıldı. Neşet hoca ‘ayrımcılık gibi geliyor’ diyerek devlet sanatçılığını kabul etmeyecek kadar gönlü engin bir üstat dı. Böyle önemli bir değerimizi yaşatmak adına rahmetli Neşet Ertaş’ın heykelini yaptırma kararı verdik.
NEŞET ERTAŞ HEYKELİNİ KIRŞEHİR MEYDANINA YAPACAĞIZ
Neşet Ertaş heykeli benim çok yakın dostum, arkadaşım, gardaşım dediğim, Türkiye’nin çok önemli ve değerli heykeltıraşlarından olan Prof. Dr. Mutluhan Taş hocam tarafından yapılacak. Bir eli sazında, bir eli de yüreğinde olan Neşet Ertaş heykelini Kırşehir meydanına yapacağız.
ŞEHİR REKLAMINA DA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR
 Kırşehir’imize gezmeye gelen herkesin ilgisini çekeceğine inandığım bu çalışma şehir reklamına da büyük katkı sağlayacaktır. Sözlerime Neşet Ertaş’ın dizeleri ile son vermek istiyorum’ diyerek üstad Neşet Ertaş’ın şu dizelerini dile getirdi.
İnsanlar kendini bilebilseydi Dünyada haksızlık kavga olmazdı İnsan doğan yine insan ölseydi Belki de dünyada hayvan kalmazdı.
Program sunucusunun ‘bu sözünüzün garantisini alalım ‘şeklindeki sorusuna ‘Kırşehir belediyemizin Cacabey meydanın da yer göstermelerinin ardından hemen çalışmalara başlayacağız, bizler Türkmen bebesiyiz bizim özümüzde sözümüzde bir olur’ diyerek cevapladı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku