Güncel

Doç. Dr. Onur Köksal'ın “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

Doç. Dr. Onur Köksal'ın “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

11 Ocak 2020 07:34
-A

+A

 

Doç. Dr. Onur Köksal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Köksal mesajında, Kamuoyunun gören gözü, işiten kulağı, söyleyen dili olan basın kuruluşları çevresinde ve ülkesinde meydana gelen gelişmeleri kamuoyuna taşıyan vatandaşlarının gündemi takip etmesini sağlayan demokratik sistemin olmazsa olmaz olanlarından olan çok önemli unsurdur.
 Yerel basın kuruluşları oldukları şehirde kamuoyunun sesidirler. Yaşadıkları şehrin sorunlarını yetkili birimlere aktararak çözüm yolunda hızla sonuç alınmasını sağlayan en önemli etkendirler. Yerel basın şehirdeki insanların çevresinde olup bitenlerden haberdar olmasını, halkın düşünce ve taleplerinin duyurulmasını,  bunların takibini sağlayarak idarenin kamuoyu adına denetlenmesi fonksiyonunu da yerine getirmektedir. 
 Gazetecilik ise halkın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla hizmet eden doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri taşıyan müstesna bir meslektir.
 Mesai mefhumu olmayan ve her zaman fedakârlıklarla yaşayan yerel basın kuruluşları takdiri hak eden kurumlardır. Tüm maddi zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalışan yerel basınımıza destek verilmesi demokrasiye destek verilmesi ile eşdeğerdir. Yerel basının gücü göz ardı edilemez. Yerel basın kaderine terk edilemez. Her türlü imkânsızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışan yerel basınımıza özellikle bu zor dönemler de destek olunması gerektiği inancındayım.
 Bu vesileyle; İlimizdeki tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, gece gündüz çalışarak vatandaşlarımızı olaylardan haberdar etmeye çalışan cefakâr gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku