Güncel

Doçent Dr. Onur Köksal: "Yerli otolarımız nasıl ülkemizin gurur kaynağı olduysa; Ahi Baba markamız da Kırşehir’imizin gurur kaynağı olacak..."

Doçent Dr. Onur Köksal: "Yerli otolarımız nasıl ülkemizin gurur kaynağı olduysa; Ahi Baba markamız da Kırşehir’imizin gurur kaynağı olacak..."

30 Aralık 2019 17:04
-A

+A


Kırşehir'in marka ihtiyacı var diyerek Ahi Baba markasını gündeme taşıyan Doçent Dr. Onur Köksal, Ahi Baba markası için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlk adımları atılan Ahi Baba markasının, 2020 yılında üretime geçmesi, 2023 yılına kadar da tüm üniteleri çalışan ve ihracat yapan bir marka olmasını hedefleyen Doçent Dr. Onur Köksal çalışmalarını sürdürüyor.
Ahiliğin ülkemizi dünyada temsil edecek bir marka olmasını hedefleyen Doçent Dr. Onur Köksal yerli ve milli araba TOGG heyecanının Ahi Baba markası ile katmerleneceğini ve bu konuda çalışmalarının aralıksız her şekilde devam edeceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:
"Gelişen ve kolaylaşan teknolojik ulaşım imkânları sayesinde dünyanın her yerinden insanlar birbirleri ile yakınlaşmıştır. Ülkelerin ve şehirlerin dünyadaki tanınırlıklarını artıran en önemli faktör ise markalarıdır. Marka, ürün ve hizmetleri benzerlerinden ayırmaya yarayan en önemli özelliktir. 
Ülkemizi dünyada temsil edecek bir markamızın olmaması büyük bir eksiklikti.  Ülkelerin en büyük tanıtım aracı uluslararası markalarıdır. Tanıtımı yapılan yerli ve milli araçlarımız bu konuda ki eksikliğimizi giderecektir. 60 yıl önce 20 mühendisin olağanüstü gayretleri ile Devrim adlı ilk otomobili yaptık ancak anlaşılması çok zor bir kararla üretime geçişine engel olundu. Eğer 60 yıl önce bu çalışma desteklenmiş olsaydı bugün belki de tüm dünyanın tanıdığı bir markamız olacaktı.
Kırşehir’imiz içinde aynı şey geçerlidir. Şehrimizin tanıtımına katkı yapacak çok önemli özelliklerimiz olmasına rağmen bu güne kadar markalaşma yönünde maalesef hiçbir girişim yapılmamış. Adaylığımız sürecinde bu konuya ne kadar önem verdiğimizi her platform da anlattık. Kırşehir ‘in önemli bir markaya ihtiyacı var dedik ve Kırşehir’i tüm dünyaya açacak olan Ahi Baba markasını dile getirdik. İlk adımları atılan Ahi Baba markasının, 2020 yılında üretime geçmesi, 2023 yılına kadar da tüm üniteleri çalışan ve ihracat yapan bir marka olmasını hedefledik.
Yerli otolarımız nasıl ülkemizin gurur kaynağı olduysa Ahi Baba markamızın da Kırşehir’imizin gurur kaynağı olacağı inancındayız.
Yerli otomobillerimiz üretime geçtiğin de Ahi Baba firması olarak bizlerde üzerimize düşeni yapacak ve tamamen yerli araçlarımızı kullanacağız. Belediyemizin de bu konuda hassas davranacağını düşünerek belediye araçlarının da tamamen yerliye dönüşmesi gerektiğine inanıyoruz.
Yerli ve milli olan her şey kutlu bir şahlanışın habercisidir."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku