Güncel

DOĞAN, Hocalı katliamı dünya tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır

DOĞAN,  Hocalı katliamı dünya tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır

25 Şubat 2020 12:25
-A

+A


  Kırşehir Türk Ocakları Reisi Süleyman Doğan, Hocalı katliamı ile ilgili yaptığı açıklamada,"Hocalı 26 Şubat 1992’de dünyanın gözü önünde gerçekleşmiş, Birleşmiş Milletlerin Soykırım Sözleşmesinde yer alan maddelere göre bir soykırımdır."dedi
Kırşehir Türk Ocağı Reisi  Süleyman DOĞAN,Uluslar arası hukuku hiçe sayarak Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermeniler; bu toprakları işgal etmekle kalmamış dünyanın şahit olduğu en korkunç şekilde sivilleri katletmiştir. Resmi kayıtlara göre çoğu çocuk ve yaşlı 613 kişi hunharca katledilmiştir.
                       Sırf Türk oldukları için canavarca hislerle katledilen soydaşlarımızın acısı yüreklerimizdeki canlılığını korumaktadır. Aklın ve vicdanın asla kabul edemeyeceği bir vahşetin kurbanı olan mazlumların feryatlarını duymamak, yaşadıkları zulmü anımsamamak ancak insanlıktan nasipsizlerin payesidir.
                Türk Ocakları Kırşehir Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, İnsanlıktan nasibini almayan işgalci Ermeni askerlerinin yaptıkları bu soykırımın görüntüleri mevcut, bazı şahitleri ise hâlâ hayattadır. Ancak vicdanı sağırlaşanların bu elim hadiseyi; değil soykırım, katliam olarak bile değerlendirecek ve kınayacak insanlıkları bulunmamaktadır. “Türkler soykırım yaptı” iftirasıyla yüz yıldır dünyanın farklı ülkelerinde ülkemiz aleyhine kampanya yürütenler, “Hocalı” dendiğinde üç maymunu oynamayı tercih etmektedirler.
                    Hocalı dünyanın tarihinde kara bir leke olarak yazılmıştır. Bu vahşetin sorumluları bu dünyada olmasa da ilahi huzurda muhakkak hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır. Aziz şehitlerimizin hatıraları ebediyen hayırla yâd edilirken; zalimler ise dünya durdukça lanetle anılacaklardır.   
                     Türk milleti bu hadisenin üzerini örtmeye çalışanlara asla fırsat vermeyecek ve konu sürekli olarak gündemde tutulacaktır. Azerbaycanlı soydaşlarımızın maruz kaldığı bu soykırım; Türk Ocakları’nın imkânlar kullanılarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Bu vesileyle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak Hocalı’da şahadet şerbetini içen soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır ve zafer niyaz ediyoruz. Onların aziz hatıraları ebediyen yaşatılacak ve kanlarının hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.
Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku