Güncel

DOĞANLAR TARIM , "Çiftçi Doğanların Markası" sloganı ile ülkemizde ve yurt dışında büyük başarı sağlıyor

DOĞANLAR TARIM , "Çiftçi Doğanların Markası" sloganı ile ülkemizde ve  yurt dışında büyük başarı sağlıyor

6 Mart 2019 07:14
-A

+A


Doğanlar A.Ş  Genel müdürü hemşerimiz Tolga Doğan gazetemiz KIRŞEHİR MEMLEKET’E Tarımla ilgili yapmış oldukları önemli hizmetler hakkında  açıklamalarda bulundu.
Doğan ;Firmamız Doğanlar Çelik Dövme adı ile 1986 yılında resmi kuruluşu gerçekleşmiştir. Kurulduğu günden bu yana ; traktör firmalarına hizmet etmekte olup, hidrolik ve mekanik orta kol, çeki sehpası, yan kol vb. gibi yedek parçaları müşterilerin hizmetine sunmaktadır. Bunların yanı sıra; otomotiv sektörüne, savunma sanayiine nitelikli çelik dövme parçalar üreterek müşterinin güven duyduğu bir firma olup, alanında öncü firma haline gelmeyi başarmıştır. Doğanlar Çelik Dövme olarak; İrlanda, Fransa, Hollanda, Belçika, Almanya, Avusturya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Rusya, Amerika gibi pek çok ülkeye ihracat yapılmaktadır. 
Doğanlar A.Ş. ‘’Çiftçiye ne lazımsa üretiyoruz ‘’ düşüncesini benimsemiş olup, gerekli saha araştırmaları yapıldıktan sonra 2016 yılında ‘’Doğanlar Tarım’’  tarım ekipmanları üretimi yapmak için kurulmuş bir firmadır. Bizleri traktör yedek parça alanında ‘’Doğanlar Çelik Dövme’’ adıyla tanıyan çiftçilerimiz, yedek parça alanında üretmiş olduğumuz nitelikli malzemelerde ortaya koyduğumuz kaliteyi , tarım ekipmanlarında da görmek istediklerini dile getirmişlerdir.
400’ü aşkın çalışan sayımız, otomotiv sektörü ve savunma sanayii gibi nitelikli hizmet verilmesi gereken alanlar için oluşturulan alt yapımız, işinde gerekli tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ar-Ge ekibimiz sayesinde; bugün tarım sektöründe dünya markaları olarak kabul edilen firmalarla aynı kulvarda yarışacak kadar donanımlı ve kararlıyız.
Ürünlerimiz toprak işleme makineleri çatısı altında olup;
Standart pulluk
Yaylı otomatik pulluk
Döner kulaklı puluk
Pim kesen (profil şase) pulluk
Kültivatör
Yaylı çizel
Diskli tırmık (Goble)
Yatay rotovatör
Dik rotovatör
olarak sıralayabiliriz.
Yarım asırlık tecrübe ve üstün çelik işleme teknolojisi ile ürettiğimiz ürünlerimiz,  dayanıklılık, düşük beygir isteği, kullanım kolaylığı açısından; çiftçinin bu sektördeki sorunlarını en aza indirecek şekilde üretilmiştir. Tohum yatağı hazırlamak için kullanılan toprak işleme makinelerinde ihtiyaç duyulan yüksek beygir isteğini ortadan kaldırarak, çiftçinin yüksek mazot sarfiyatının önüne geçmiş bulunmaktayız.
Ürünlerimizin pazarlamasını hangi kanallardan yapılıyor?
Ülkenin hemen hemen her yöresinde oluşturduğumuz bayilerimiz, Tarım kredi kooperatifleri, tarla günleri, fuar organizasyonları, medya sektöründe hizmet veren yerel ve ulusal TV kanalları, gazeteler, dergiler gibi organlar aracılığıyla çiftçimize ulaşmaya çalışmaktayız.
Bu sektöre hizmet veren firmaların, yenilik ve inovasyona daima açık olmaları gerekmektedir.
Değişim ve yenilik konusunda gerekli özeni göstermeyen kurum ve kuruluşlar geri planda kalmaya hatta amiyane tabirle kepenk kapatmaya mahkumdurlar. Makine ve ekipmanların ulaştığı son kullanıcı ve çiftçilerimiz; minimum zamanda maksimum iş gerçekleştirmeyi istemektedirler. Bunun sebepleri de masraf oranlarının artışı, tarımın sezonluk diye tabir edilen iş niteliğinde olmasıdır. Bunları gerçekleştirebilmek adına da kombine makinelerin üretim ve geliştirilmesi hususunda çalışmalar yapılmalıdır. Bir çiftçi tarlaya bir kombine makine ile giderek , birden fazla ekipman ile defalarca gitmesi gerekirken, bu üretilen kombine makineler ile tek seferde bütün işlemlerini halledebilmelidir. Bu da çiftçiye zamandan, yakıttan,  makinenin satın alma bedelinden, ikinci makineyi kullanırken aradan geçen zaman esnasında oluşabilecek hava olaylarının olumsuz etkisinden kurtulmuş olacaktır.
Doğanlar A.Ş  Genel müdürü Tolga Doğan ,Çiftçimiz; tarım makineleri sektöründe ülkeye hizmet veren firmalardan yenilikçi, ürün test ve deneylerine özen gösteren, son kullanıcının istek ve şikayetlerini dinleyen firmaları tercih etmelidir. Bu yüzden de satın aldıkları ürünlerin yıllara göre gelişim sürelerini iyi gözlemlemeli ve ürünlerin güncellik konusunda yorum yapabilmeleri adına mümkün olduğunca fuar organizasyonlarına katılmaları ve devamlı araştırma içerisinde olmaları gerekmektedir.
Doğanlar Tarım  sahibi kimdir?
Doğanlar A.Ş yönetim kurulu başkanı Ömer Doğan; memleketi olan, Kırşehir/Çayağzı kasabasında 1948 yılında dünyaya gelmiş ve yaklaşık 17 yıl burada ikamet etmiştir. 1965 yılında Ankara’ya giderek bir sanayi ustasının yanında çırak olarak işe başlamıştır. 10 yıla yakın zaman çıraklık ve ustalık dönemi geçirmenin ardından bugünkü Doğanlar A.Ş.’nin kuruluş temellerini atmaya, ustalık yaptığı sanayini dükkanını satın alarak başlamıştır. O günlerden bu günlere, sürekli gelişim göstermiş ve büyümeyi kendine ilke edinmiştir

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku