Güncel

e-Denklik Modülü'nün tanıtımı gerçekleşti

e-Denklik Modülü'nün tanıtımı gerçekleşti

25 Ocak 2020 07:54
-A

+A


Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sayfası üzerinden e-Denklik Modülü'nün tanıtımının Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.
81 il ve nüfusu 250 binin üzerinde olan 86 ilçe merkezinde, yurt dışında 43 eğitim müşavirliği ve ataşeliğinde denklik işlemlerini elektronik ortamda yürüteceği açıklanan e-Denklik Modülü hakkında İl Müdürlüğü şu bilgileri aktardı:
"Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 13/01/2020 tarihinde 'e-Denklik Modülünün' tanıtımı yapıldı.
30/05/2019 tarih ve 30789 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Denklik Yönetmeliğine göre e-Denklik Modülü hazırlanmıştır. e-Denklik Modülü  13/01/2020 tarihinde Ankara  Ataköşk Oteli'nde Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleşmiştir.  Tanıtım toplantısına Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ, kurul üyeleri, daire başkanları, maarif vakfı başkanı, Yunus Emre  Enstitüsü başkanı, Bakanlığın genel müdürleri ve ilgili kurumlardan temsilciler de katılmışlardır.
Toplantı Kurul Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ ve Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un konuşmalarıyla devam etmiştir. Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF)'nun iş birliğiyle hayata geçirilen e-Denklik Modülü'nün pilot uygulamalarının yapıldığını şu cümlelerle ifade etmiştir: "Yurt içinde 81 il ve nüfusu 250 binin üzerinde olan 86 ilçe merkezinde, yurt dışında 43 eğitim müşavirliği ve ataşeliğinde denklik işlemlerini elektronik ortamda yürüteceğiz. e-Denklik Modülü  üzerinden başvuruda bulunan kişiler, kendi seçmiş oldukları denklik merkezlerinde  işlemlerini kolaylıkla yaptırabileceklerdir. Randevu ve karekod sistemi işlemlerin hızlanmasına hizmet edecektir."
9 Aralık 2019 tarihinde kurulumu tamamlanan modülün  pilot uygulamasına Ankara ile yurt dışında Almanya, Kosova ve Azerbaycan'da başlanmıştır. Şu anda Ankara, İstanbul ve Bursa'da, yurt dışında Berlin, Bakü ve Kosova'da sorunsuz olarak kullanılan e-Denklik Modülü,  kısa bir sürede Türkiye genelinde ve yurt dışı temsilciliklerinde uygulamaya konulacaktır. e-Denklik Modülüne edenklik.meb.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecektir."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku