Güncel

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA YAPILAN ŞİDDETE HAYIR!

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA YAPILAN ŞİDDETE HAYIR!

7 Kasım 2019 07:30
-A

+A


Türk Eğitim-Sen üyeleri Cumhurbaşkanlığına 81 ilden 81 mektup gönderdi...
Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şubesinin üyeleri, eğitim çalışanlarına yönelik yapılan şiddet olaylarına tepki göstererek Türk Ceza Kanunun 112'inci maddesinde düzenleme yapılması için Cumhurbaşkanlığına mektup gönderdi.
PTT önündeki bir araya gelen eğitim çalışanları adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk, Türkiye'de yaşanan şiddet olaylarının toplumsal cinnet seviyesine ulaştığını söyledi.
Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk; "Daha fazla canın yitip gitmemesi,mirasçısı olduğumuz medeniyetimize yakışmayan eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için yasal düzenlemenin bir an önce yapılması ile ilgili basın açıklaması yapıp, Sayın Cumhurbaşkanımıza 81 ilden 81 mektup gönderdik.
            Şiddeti önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi sağlanarak eğitim çalışanlarının güvenlik içinde çalışması yasal koruma altına alınmalıdır. Ayrıca bu düzenlemeyle, eğitimcilere şiddet uygulandığında bir şikayete bağlı kalmaksızın, fail hakkında kamu davası açılması ve en ağır cezai müeyyidelerin uygulanmasını talep ediyoruz. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddete asla müsamaha gösterilmeyeceği, aksine şiddet suçlarının mutlaka cezalandırılacağı düşüncesinin yerleştirilmesi ve kamu sağlığını bozduğu için de ayrıca cezalandırılacağı bilincinin oluşturulması, önleyicilik açısından önemli bir adım olacaktır." ifadelerinde bulundu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku