Güncel

Ekicioğlu ; Çözümleri birlikte üretelim Sizin projelerinizin de tamamlayıcısı bizleriz

Ekicioğlu ; Çözümleri birlikte üretelim Sizin projelerinizin de tamamlayıcısı bizleriz

10 Ocak 2020 07:05
-A

+A

 

 
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu  ,CHP Kırşehir İl Başkanlığında CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç ve İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ile basın toplantısı düzenledi.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Milletvekili Metin İlhan , CHP İl Başkanı Baran Genç ve İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, AKP’li Milletvekili Mustafa Kendirli ve İl Başkanı Muzaffer Arslan’ın yaptığı açıklamalara ilişkin kamera karşısına geçti.
CHP İl Başkanı Baran Genç, AK Parti yöneticilerinin ithamlarını basından üzülerek takip ettiklerini söyledi.
İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ; son günlerde hoş olmayan gelişmeler yaşanıyor.
amacı aşan bazı laflar söyleniyor.
Boş işleri ve kısır çekişmeleri bırakalım bizim gündemimiz Kırşehir in  sorunları  işsizlik, istihdam
ve yatırımlar, Kırşehir'in  problemlerine çözümler üretmektir. iktidar partisi temsilcilerinden bu konulara çözüm üretmelerini ümit ediyoruz.
İYİ parti olarak iyi olan her şeyin yanındayız " Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 'nun yanındayız."dedi.
Kırşehir Milletvekili Metin İlhan , ”Halim Çakır’ın ardından Yaşar Bahçeci geldi ve kendisi de AK Partili Belediye Başkanı olmasına rağmen onun çalıştığı insanların bir kısmının sözleşmesini imzalamadı.
Çünkü sözleşmeli elemana ihtiyacım yok dedi ve o insanlar da işlerini kaybettiler.Bu insanlar da bizlere şunu söylediler ; bizim günahımız neydi ? Biz de o partide çalıştık ve üyeliğimiz vardı.Bizim de çocuklarımız okuyordu, bizim de doğalgaz sorunumuz vardı , bizim de elektrik faturası borcumuz vardı , bizimde kredi borçlarımız vardı ama kışın ortasında açıkta kaldık.
Daha sonra aynı partinin belediye başkanları olmalarına rağmen 96 milyon borç bırakıldı diye birçok sıkıntı yaşandı bu şehirde.Bir sürü insan ceza evine girip çıktı.Yaşar Bahçeci döneminde tabi ki güzel şeyler yapıldı ama ortada 500 milyon bir borç var.Bu borç Yaşar Bahçeci döneminde yapıldı.
Kırşehir’de yollar yapıldı deniyor ama yollar daraltıldığı için bugün trafik sorunu yaşanıyor.
Yaşar Bahçeci döneminde alımlar yapılmış 1180 kişi alınmış.
Sayın Kendirli yaptığı açıklamada Kırşehir küçük bir şehir tabi ki birilerinin yakınları gelip girecek dedi ama gelin görün ki aynı soyadlı 8-10 tane insan var.Bir belediye başkan yardımcısının aynı soyadlı 7-8 tane akrabası ; gelini , damadı , çocuğu çalışıyor.
Biz de çalışsın isteriz ama 20 bin işsizin olduğu Kırşehir’de bir belediye başkan yardımcısının 8 akrabası çalışmaz arkadaşlar el insaf.
AKP’li Kaman Belediyesinden 18 tane sözleşmelinin sözleşmeleri iptal edilmiş.Sözleşmelerine 5 ay kala 5 öğretmen çıkarılmış.AKP’li Mucur Belediyesinde 17 kişinin sözleşmesi imzalanmamış.AKP’li Çiçekdağı Belediyesinden 4 kişi işten çıkarılmış.AKP’li Kurancılı Belediyesinden 5 kişi çıkarılıyor daha sonra 4 kişi neye göre alınıyor bilemiyoruz.
Kırşehir’de o kadar çok sorun var ki ; hastaneden o kadar çok sorunlar geliyor ki !
 Ben bir doktorum işte , ben de o hastanede çalıştım.Benim çalıştığım dönemli şu anki dönemin alakası yok.Doktor sayısı azalmış , çocukçu sayısı azalmış , plastik cerrah azalmış.Ortalıkta doktor yok.Kaman’ın nüfusu köyleri ile beraber 60 bini buluyor çocuk doktoru yok arkadaşlar.Böyle bir şey var mı ya ? Benim çocuğum da hastalandığı zaman kendim dahiliye uzmanı olduğum halde tedavi etmiyorum bir çocuk uzmanının tedavi etmesi gerekiyor.Kaman’da 15-20 gündür çocuk uzmanı yok arkadaşlar bizim bu sorunlar ile uğraşmamız lazım.Sayın Kendirli AK Parti milletvekili iktidar milletvekili ben de buradayım.Desin bana ”Metin bey beraber sağlık bakanının yanına gidelim , hastanemizin sorunlarını anlatalım” , sorunların çözüm noktasında ben yardımcı olayım arkadaşlar yapay gündemlerle bir yere gidilmiyor.Tarım ve Orman Bakanlığı seçimden 40 gün önce Aşıkpaşa Tabiat parkını Kırşehir Belediyesine devrediyoruz diyor.
CHP seçimi kazandıktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından protokolü yapılmış ve ilk taksiti ödenmesine rağmen bakanlık burayı Ankara’da aylık geliri 15-20 bin lira olan bir pastaneciye peşkeş çekiyor.Aylık geliri 15-20 bin lira olan bir pastaneci burayı nasıl yönetebilir , nasıl işletebilir ? Gelin biz bu sorunları çözelim.Belediye başkanına baskı yapmakla , yıldırmaya çalışmakla bir yere gelinmez arkadaşlar.
Milletvekili İlhan’ın konuşmasının ardından ”hiç bir zaman doğru bildiğimiz yolda dönmeyeceğiz” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Ekicioğlu ise konuşmasına şöyle devam etti ; ” Doğruları bugün söylemezsek yarın çok geç olabilir.
geçtiğimiz  gün AK Parti’de bir basın toplantısı vardı.
Gönül şunu isterdi. Nasıl CHP’ye , İYİ Parti’ye , SP’ye , MHP’ye girip çıkıyorsam elimde dosyalarla iktidar partisine de gireyim ve kentin projeleri ile sorunlarını anlatayım isterdim.
Ama ne yazık ki 31 marttan sonra ”Kırşehir Bitti” diyerek defteri kapatarak sorun yaratmak için bir takım engellemeler yapıldığını hepimiz biliyoruz.
Örneğin tabiat parkında olduğu gibi.Belediye olarak oradan para da kazanamayacaktık kamu kaliteli ve ucuz hizmet alacaktı.Ben belediyenin siyasi partiler veya kişilerin değil kentin belediyesi olmasından yanayım ve bunun alt yapısını hazırlamaya çalışıyorum.İktidar partisinin milletvekili olarak Kırşehir’e katkı sunacağım diyor.İller Bankası ve özel bankalardan araç kredisi için bir talepte bulunduk araç alımı için.O araçları aldığımız takdirde kentin 7 milyon karı olacak.
Buyursun milletvekili arkadaşımız bunu çıkarsın biz de çıkalım diyelim AK Parti milletvekilimiz bu konuda bize yardımcı oldu ve ona teşekkür edelim.Cumhurbaşkanı büyük kentlerin belediye başkanlarını toplayarak kentlerini sorunlarını görüşüyor.Keşke biz de AK Parti il binasında ilçe belediye başkanları da olmak üzere toplansak ve Kırşehir’in problemlerine çözüm üretelim isterdik ama maalesef ilk anda kapı kapatılınca Kırşehir sürekli böyle gergin çünkü ben meclis dışında fazla konuşmam.31 marta kadar belediyenin 1172 çalışanı varmış.
Burada başka kurumlara giden , emekli olan ve ayrılanlar oldu ama ama şu an belediye bünyesinde 1167 kişi çalışmaya devam ediyor.”
Milletvekili Mustafa Kendirli’nin belediyeye 47 kişi alındığına dair eleştirilerine cevap veren Ekicioğlu , ”Şu ana kadar işe aldığımız 46 kişinin tamamı daha önce dışarıdan alınan ulaştırma hizmetinin belediye bünyesine geçmesiyle birlikte alınan şoförlerdir.
Toplu taşıma da günlük 12 bin TL mazot giderimiz 16 bin TL ise gelirimiz var. 1 milyon 200 bin TL zarar eden ulaştırma sistemini bugün kaliteli hizmet veren ve zarar etmeyen bir sistem haline getirdik.
Asfalt plantinin bakımının yapılması gerekiyordu.Ankara’da bir firma 50 bin TL fiyat vermiş bakımının yapılması için.Biz de araştırdık Erkan Arslan adında arkadaşımız bu işi 5 bin 800 TL’ye mal etti ve işe aldık.50 bin TL fiyat verilen işten 1,5 yıllık maaşını çıkardı.Sadece dışarıda kaynak yapımı için 185 bin TL para verilmiş.Şu anda sıfır para veriyoruz.Hem asfalt plantinin bakımı yapılıyor hem de belediyenin kaynak işleri yapılıyor.Bu işi Erkan ve Fatih isimli iki arkadaşımız yapıyor.Bu arkadaşların ikisinin maaşı yıllık brüt 90 bin TL.Yıllık 100 bin TL karımız oluyor.
90 BİN TL’YE MAL OLAN İŞİ 250 BİN TL’YE DIŞARIYA PASLAYAMAM ÇÜNKÜ ORADA TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI VAR
Genel olarak şunu söylemek istiyorum ; bırakalım kısır çekişmeleri de birlikte çalışalım.Sabah kalkıp eski pazar yerinde yapılan şehir içi terminal projesinin şantiyesine gidiyorum ve mutlu oluyorum.Orada yapımı 2 sene durdu ve şu an 0 kredi ile hızlı bir şekilde yapımı devam ediyor.
Sizin yarım kalan projelerinizin tamamlayıcısı da biziz.Çözüm üretiyoruz ama iktidar ve muhalefetiyle çözümü beraber üretelim diyoruz.20 bin işsizin bulunduğu Kırşehir’in belediyesinde 5 bin CV var.Ankara BB’de 100 bin , İzmir’de 100 bin İstanbul’da belki de 200 bin CV var.
Biz ”bu çocuklar nasıl karnını doyurur nasıl evine ekmek götürür” konularını tartışalım.Hiç kimse bu kurumları ve yapılanları sırtına alıp götürmeyecek , gelecek kuşaklara, çocuklarımıza bırakacağız.Biz kavgaya değil çalışmaya geldik.Burada iktidar partisine büyük görev düşüyor daha yapıcı ve destekleyici bir dil kullanmaları gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku