Güncel

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri ödenmeye başladı

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri  ödenmeye başladı

13 Temmuz 2021 16:04
-A

+A

       Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, sosyal medya hesabı üzerinden kurban bayramı ikramiyelerine ilişkin paylaşımda bulundu. İkramiyeler dün itibari ile hesaplardan çekilmeye başlandı. İlimiz vatandaşlarını bilgilendirmek adına yapılan paylaşımda İl Müdürü Akdeniz, "4/a’lı (SSK) Emeklilerimiz; "17, 18, 19, 20, 21 Temmuz tarihleri arasında 2021/Temmuz dönemi gelir/aylıklarınızı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinizi hesabınızdan çekebilirsiniz." ifadelerine yer verdi.
        Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerine ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler aktarılmıştı: "Yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz'da ödeneceğini bildirilirken, emekli ve hak sahiplerinin ikramiyeleri ile zamlı emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13 ve 14 Temmuz'da; Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz'da hesaplara yatırılacağını belirtti.
Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların ise temmuz ayı farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 15 Temmuz'da birlikte ödeneceğini belirten Bilgin, "Ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunan, üreten ve alın teri döken her bir emeklinin bayram ikramiyesinin hayırlı olmasını diliyorum. Emeklilerimizin ve ailelerinin bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
       SSK kapsamında aylık alanların zamlı 2021-Temmuz dönemi aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri ödeme günleri ise şöyle:
"17, 18, 19, 20, 21 Temmuz olanların 13 Temmuz; 22, 23, 24, 25, 26 Temmuz olanların 14 Temmuz."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku