Güncel

Emekliye müjde! Bayram ikramiyeleri yatacak

Emekliye müjde! Bayram ikramiyeleri yatacak

3 Ağustos 2019 07:52
-A

+A


Kırşehir’de emeklilerin merakla beklediği haber geldi. Bayram ikramiyelerinde emekliye dağıtılacak ikramiyeler önümüzdeki günlerde dağıtılacak. Yaklaşık 12 milyon emekli bayram ikramiyesini bekliyor. Bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan önce hesaplara yatırılmış olması bekleniyor. Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı merak ediliyor. 2018 yılında yürürlüğe giren ve her yıl dini bayramlarda olmak üzere iki defa ödenmesi planlanan ikramiyelerde tarih aralığı belli oldu. Ramazan Bayramı’ndan önce bu yılın ilk bayram ikramiyesini alan emekliler, ikinci ödeme için de gün sayıyor. Emekliler, biner lira Kurban Bayramı ikramiyesini önümüzdeki hafta almaya hazırlanıyor. Kesin ödeme tarihi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulacak. Emekliler de açıklanan tarihte hesaplarından parasını çekebilecek.
Kimler ikramiyesi alacak?
Bayram ikramiyesi, ödemenin yapıldığı tarihte SGK’dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı (dul-yetim aylığı) ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri almakta olan kişilere ödeniyor. Ayrıca aylık almakta olan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabilecek.
Bayram ikramiyesi ne kadar?
Bayram ikramiyesinin tutarı geçen yıl çıkartılan yasayla sabit olarak belirlendi. İkramiyenin artırılabilmesi için yasa değişikliği gerekiyor. Dolayısıyla bu yıl da emekli ikramiyelerinde rakam 1000'er lirayı geçmeyecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku