Güncel

EMİTT'te Kırşehir'e "En Etkin Tanıtım" ödülü

EMİTT'te Kırşehir'e "En Etkin Tanıtım" ödülü

5 Şubat 2019 10:16
-A

+A

 

 Kırşehir'in tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımı için Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) açılan stant ödüle layık görüldü.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen dünyanın en büyük 5. turizm fuarı EMITT'te Kırşehir'e "Destinasyonlar Dalında En Etkin Tanıtım" ödülü verildi.Kırşehir'in tarihi, kültürel ve termal turizmde kazandığı ivmeye yer verilen stantlarda, belgesel gösterimlerinin yanı sıra, kent ile özdeşleşmiş yerel ürünlerin ve el sanatlarının da sunumlarının gerçekleştirildiğini hatırlatan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, şehri en iyi şekilde tanıtma gayreti içinde olduklarını kaydetti.
Türkülerinin seslendirildiği, misafirlere yöresel ürünlerin ikram edildiği stantta Kırşehirpekmezi, Kaman cevizi, Onyx taşı ve birçok mamulün satışının yapıldığını belirten Akın, "İlimizin tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı standımız, EMITT yetkilileri tarafından 'Destinasyonlar Dalında En Etkin Tanıtım Standı' ödülüne layık görüldü. Belediyemiz ile hazırladığımız Kırşehirstandı fuar boyunca Kırşehirli hemşehrilerimiz ve vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Standın hazırlanıp ödüle layık görülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
EMITT Fuar Koordinatörü Ezgi Yalçın, "Destinasyonlar Dalında En Etkin Tanıtım" ödülünü Kırşehir İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir'e teslim etti.İstanbul'da yaşayan Kırşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği stantta, Kırşehir ile ilgili broşürler, tanıtım materyalleri ve diğer görseller dağıtılıyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku