Güncel

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, SAHTEKARLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, SAHTEKARLARA  GÖZ AÇTIRMIYOR

16 Kasım 2018 07:24
-A

+A


Vatandaşı daha önce savcı ve polis olarak dolandıranlar şimdide yöntemiyle pes dedirtti.
Türkiye'de binlerce vatandaşı hakim, savcı ve polis gibi arayarak dolandıranlar Kırşehir ’dede faaliyet halindelerdi . Kırşehir Emniyet  Müdürlüğü bu konuda vatandaşları birçok kez uyardı. Tüm uyarılara rağmen bu tuzaklara düşen vatandaşlar dolandırıcıların ve hırsızların kurbanı oluyor   
Son günlerde yeni taktikler deneyerek vatandaşları dolandıran sahtekarlara Kırşehir Emniyet Müdürlüğü göz açtırmıyor.  En büyük taktikleri ise vatandaşı telefonla telaş yaptırıp düşünme fırsatı vermeden tuzağa çekiyorlar.Avukat ve hukuk bürolarının isimlerini kullanarak açıkları ofislerinden kendilerini sözde 'stajyer avukat' olarak tanıtan kişiler hem vatandaşı hem de avukatları mağdur ediyor.Vatandaşı arayan dolandırıcıların 'GSM firmasına borcunuz var... Sigortaya borcunuz var… Dosyanız büromuzda... Şu kadar TL ödemeniz gerekiyor, ödemezseniz İcra takibi başlatacağız...' gibi cümlelerle vatandaşı kandırdıkları ortaya çıktı.Vatandaşı icra ile korkutarak parasını almaya çalışan dolandırıcılar "Evde olmasanız dahi çilingirle kapıyı açarız kapıyı kırar eve gireriz" diyerek tehdit ediyor.
İcra durumlarında önce adrese tebligatın gönderildiğini, daha sonra gerekli aramaların avukatlar vasıtasıyla yapıldığını belirten Yılmaz, "öyle durumlarda ödemenin avukat hesabına değil, icra dairesindeki dosyaya ait hesaba yatırılması gerektiğini belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku