Güncel

EN HASSAS ÇALIŞMALARIMIZDAN BİR TANESİ TEMİZLİK

EN HASSAS ÇALIŞMALARIMIZDAN BİR TANESİ TEMİZLİK

27 Ekim 2018 07:43
-A

+A


Kırşehir belediyesinin en hassas çalışmalarından bir tanesi çevre temizliği.  Belediye temizlik işçileri aralıksız çalışmalarına  hassasiyetle devam ederken Kırşehir maalesef bu hassaslığa vatandaşlar uzak kalıyor. Rast gele çöpleri olup olmadık yere atmaları belirli bir saatte  çöp koyma saatine uymayışları ve çöp poşetlerine sulu bir şekilde kullanmaları hem çevreyi hem de kötü koku oluşmasına neden oluyor.
             En büyük sorunlardan bir tanesi de sigara iz izmaritleri  ve paketlerini olur olmadık yerlere atmaları güzel şehrimizin her bir köşesinde çöp atma kovaları olmasına rağmen vatandaşların duyarsızca davranıp  sağa sola atarak  çevreyi kirletmeleri ne halen devam ediyorlar. 
            En ufak bir sorunla karşı karşıya kalındığında  belediyeye yaptıkları sitemlerdendi hiç tereddüt etmeyen Kırşehirli vatandaşlarımız aynı hassasiyeti  kendilerinde  göstermiyorlar ve geleceğimizi kendi elleriyle  kirletilmeye devam ediyor.
            Kırşehir belediyesi özellikle çevre düzenlenmesinde  hassasiyetini korurken  kâğıt atıkları olsun  plastik atıkları olsun ve  buna benzer  atıkların geri dönüşümü için ayrı ayrı şehrimizin belirli bölgelerine yerleşen geri dönüşüm   kutlarını yerleştirilmesine rağmen  Kırşehir vatandaşlar bu hassasiyete duyarlı davranılmadıkları onların içerisine  bayat ekmek atıkları günlük ev çöpleri için kullanıldığı ortaya çıktı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku