Güncel

En İyi Narkotik Polisi Anne Konulu Eğitim gerçekleştirildi

En İyi Narkotik Polisi Anne Konulu Eğitim gerçekleştirildi

20 Ağustos 2021 15:21
-A

+A

      Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Eğitim ve Danışmanlık Birimi koordinesinde gerçekleşen ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli uzman personeller tarafından, “En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi kapsamında İl Müdürlüğü toplantı salonunda maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde eğitim gerçekleştirilmiştir. 19.08.2021 tarihinde gerçekleşen eğitime İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görevli toplam 49 personel katılım sağlandı.
       İl Müdürü Ramazan BAYKARA açılış konuşmasında sağlıklı aile içi ilişkilerinin, annelik ve babalık rollerinin çocuklar üzerindeki etkisine değinerek bağımlılıkla mücadele konusunda annelerin bağımlılığın tespiti ve önlenmesi aşamasında önemli bir rol üstlendiklerini dile getirmiştir. Uyuşturucu ile topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini ve bu konuda Müdürlüğümüz hizmetleri kapsamında koruyucu ve önleyici her türlü iş birliğine açık olduğumuzu ifade etti.
      “En İyi Narkotik Polisi; Anne” Projesi ile anne olan ve anne olmaya aday kadın personellerimiz başta olmak üzere katılım sağlayan tüm personellerimize "Narkotik maddelerin etkileri, madde bağımlılığı nedir?", "Şüpheli ve dikkat edilmesi gereken meka,nlar", "Sokak satıcısı nasıl tanınır?”  konularına değinilerek uyuşturucu madde kullanmaya başlayan bireyi tanıyabilmek, bu sayede uyuşturucu madde kullanmaya başlayan bireylerin ilk safhada tespit edilmesi sağlayarak bağımlı olmaktan kurtarılmaları için neler yapılabileceğine konusunda eğitim gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, gerçekleşen eğitimde Uyuşturucuyla Mücadele Uygulaması “UYUMA” tanıtıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku