Güncel

Engelli Vatandaşlarımızla Kahvaltıda Buluştular

Engelli Vatandaşlarımızla Kahvaltıda Buluştular

4 Aralık 2018 06:43
-A

+A


Vali İbrahim Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltıda engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Ağalar Konağında engelli kardeşlerimizin aileleri ile birlikte katıldığı kahvaltı programına Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Atakan Alan ve Kırşehir Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan katıldı.
Kahvaltı sonrasında bir konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, her insanın engelli adayı olduğunu her an hatırlamalı, bundan dolayı engelli vatandaşlarımıza her zaman sevgi ve şefkatle yaklaşmak gerektiğini söyledi.
Engelli vatandaşlarımızı sürekli toplumun içinde görmek istediklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Devletimiz, toplumumuzun bir kısmını oluşturan engellilik konusunu ciddiye alarak, engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yüklerini hafifletmek adına düzenlemeler yapmıştır. Engelli kardeşlerimizin hizmetlere kolayca erişmesi için kamu kurumlarında da önemli çalışmalar yapılıyor. İlimizdeki bazı kamu kuruluşlarımızın engellilere yönelik eksikliklerinin bir an evvel giderilmesi yönünde talimatlar verdim.   Engelli vatandaşlarımızı gerek sportif aktivitelerle, gerek sanatsal gerekse diğer etkinliklerle sürekli toplumun içinde görmek istiyoruz.  Bu duygularla, engelli vatandaşlarımızla ve aileleriyle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, bütün engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, engelsiz günler diliyorum.” dedi.
Milletvekili Mustafa Kendirli, yaptığı konuşmada, “Ülkemiz genelinde olduğu ilimizde de engelli kardeşlerimize yönelik önemli çalışmalar yürütülüyor. Ülkemizde her alanda olduğu gibi engellilerimizi yakından ilgilendiren sosyal ve kültürel yaşamda önemli gelişmeler yaşanıyor. Bizler de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “İlimizde engelli vatandaşlarımızın hayatlarını rahat ve kolay bir şekilde sürdürmeleri için önemli projeler gerçekleştirdik. Engelli bütün vatandaşlarımız bizim kardeşimizdir. Onların her zaman yanındayız.” sözlerine yer verdi.
Kırşehir Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan da yaptığı konuşmada, kendilerine verdiği desteklerden dolayı Sayın Valimize, Milletvekilimize ve Belediye Başkanına hem kendi adına hem de ilimizdeki engelliler adına teşekkür etti.
Kahvaltı programı, hayırseverlerin engelli vatandaşlarımıza bağışladığı 16 tekerlekli sandalyenin Vali Akın, Milletvekili kendirli ve Belediye Başkanı tarafından engelli kardeşlerimize teslim edilmesi ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku