Güncel

Erasmus+ öğrenci öğrenim ve staj hareketlilikleri için açıldı

Erasmus+ öğrenci öğrenim ve staj hareketlilikleri için açıldı

20 Nisan 2021 15:07
-A

+A

        2021-2022 Akademik Yılı Erasmus+ KA103 Öğrenci Hareketliliği Başvuruları 15.03.2021 - 26.03.2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi başvurulara ilişkin internet sayfası üzerinden bilgilendirme yaptı. KAEÜ başvurular hakkında şu bilgileri aktardı:
        "İlan 2021-2022 akademik yılı, Erasmus+ öğrenci öğrenim ve staj hareketlilikleri için açılmıştır.
COVID-19 pandemisi, Erasmus programında ve programın yürütülmesinde bir takım değişikler yapılmasını gerekli kılmıştır. Erasmus öğrenci değişim hareketliliğinin;
Tamamen çevrimiçi, Tamamen fiziksel veya Kısmi çevrimiçi, kısmi fiziksel (karma) yapılması mümkün hale gelmiştir. Bu doğrultuda Avrupa’daki ortak üniversitelerimizin de, içinde bulunduğumuz dönemde fiziki, çevrimiçi veya karma eğitim şeklinde yollar izlemeleri mümkündür.
       Erasmus öğrenci değişiminde öğrenciye ödenen hibe konusunda da önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Değişikliklere ilişkin detaylar bu ilanın “Maddi Destek” bölümünde yer almaktadır.
       Ayrıca, öğrencinin programını gerçekleştireceği ülkeye yönelik seyahat kısıtlamaları, yabancıların ülkeye giriş ve ülkede kalışlarına yönelik kısıtlılıklar, vize sürecinde yaşanması muhtemel sınırlamalar, karşı üniversitenin öğrenci kabul edip etmemesi gibi muhtemel durumlar meydana gelebilmektedir. Erasmus programına başvuruda bulunacak öğrencilerin bu hususları dikkatle göz önünde bulundurmaları gerekmektedir."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku