Güncel

Erasmus Projeleri Tanıtım Toplantıları Yapıldı

Erasmus Projeleri Tanıtım Toplantıları Yapıldı

14 Ekim 2019 07:58
-A

+A

 

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumların yürüttükleri Erasmus+ projelerini tanıtmak ve bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerinin Katılımı ile Erasmus Günleri Toplantısı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumların yürüttükleri Erasmus+ projelerini tanıtmak ve bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere Vali İbrahim Akın başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerinin Katılımı ile Erasmus Günleri Toplantısı düzenlendi.
Açılış Konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz'in yaptığı toplantıda;
ilimiz eğitim öğretimi ve erasmus projeleri ile ilgili bilgiler verdi.
Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve 'Kırşehirli Genç Ahiler Çalışma Hayatında' projesinin tanıtım videosunun izlenmesi ile başlayan programda 2016-2019 yılları arasında Erasmus Projesi yapmış okullarımızın videolu sunumları izlendi.
Sunumların ardından konuşma yapan Vali İbrahim Akın, "Erasmus gibi faydalı projelerin eğitime katkısı büyüktür. Bu projeler, özellikle öğrencilerimiz için çok daha faydalı olmaktadır. Yabancı ülkeleri gidip görerek tanımak, karşılıklı kültür alışverişi yapmak ve öğrencilere verdiği öz güven açısından bu tür projeler önemlidir. Çocuklarımız tecrübeleniyor, kendine güvenleri artıyor ve bu projeler kendilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.
Ayrıca, eğitimde marka kent olan, eğitim kalitesinin yüksek olduğu Kırşehir'de fiziki mekân konusunda ülkemize oranla iyi bir konumdayız. Hem eğitim konusundaki donanımlarımız, hem derslik başına düşen öğrenci sayısı hem de öğretmen başına düşen öğrenci sayısına baktığımızda yine ülkemizdeki ortalamanın üzerinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Eğitimde zirvede yer alan ilimizde hem pozisyonumuzu korumak hem de eğitim kalitemizi daha ilerilere taşıma gayretindeyiz. Eğitimde başarılar yakalamamızda emeği geçen okul idarecilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin eğitimde daha ileri noktalara gitme konusunda daha da gayret edeceğine inanıyorum. Bu vesileyle, bu projelerin hazırlanıp uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.
Hayata geçirdiği projelerle Hindistan'da AKS Education tarafından 73 ülkede 12 bin öğretmen  arasından "Küresel Öğretmen Ödülü"ne layık görülen Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu Müdiresi Aynur Bayazıt ile eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülünü kazanan proje sorumlusu Ramadan Mıhçı'ya Vali Akın tarafından ödüllerinin verilmesi ile devam eden program, Erasmus Günleri kasamında video sunum yapan okul müdürlerine katılım belgelerinin yine Vali İbrahim Akın tarafından verilmesi ile sona erdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku