Güncel

ESKİ VALİLİK BİNASININ YERİ MEÇHUL...!

ESKİ VALİLİK BİNASININ YERİ MEÇHUL...!

14 Nisan 2021 16:11
-A

+A

       Kırşehir'e yapılan toplam inşaat alanı 16 bin metrekare olan yeni hükümet konağı çalışmaları devam ediyor. Hükümet konağı adı altında başlanan inşaat alanı konusunda farklı iddialar ileri sürülmüştü.
      Devam eden inşaat alanı tüm gizemliğini koruyor. Yetkililerden net bir açıklama gelmeyince vatandaş yapımı süren alanın ne zaman kullanıma hazır hale geleceği ve ne amaçlı kullanılacağı, hangi alanda hizmet sunacağı konusunda cevap bekliyor.
Yapımı devam eden inşaat için birçok çarpıcı iddia ortaya atılmıştı. İlimiz vatandaşlarında akıbeti belli olmayan inşaat alanının ne amaçlı kullanılacağı, yapımının neden bu kadar uzun sürdüğü konusunda merak uyandı. 2019 yılında çalışmalara hız verilerek yapımına başlanan hükümet binası inşaat alanı merak uyandırmaya devam ediyor. TÜGVA'ya verilerek yurt binası olacak iddialarının öne sürüldüğü inşaat alanında halen çalışmalar devam ediyor.
        Her ne kadar Kırşehir Valisi İbrahim Akın, çalışmalar  ve iddialar hakkında açıklamalarda bulunsa da vatandaşın aklında birçok soru var. Vali Akın'dan inşaat alanına ilişkin net bir açıklama gelmediğini ve bu durumun vatandaşların merakını uyandırdığı belirtilirken yeni hizmet binasının proje detayları geçmiş yıllarda açıklanmıştı.
       Kırşehir'in yıkılan hükümet konağının yerine yeni hizmet binası için yapılan projenin detayları geçmiş yıllarda belli olmuştu. Yapılan açıklamada "Mevcut yerinde tüm birimleriyle hizmet verecek Hükümet Konağı'nda Valilik, Nüfus Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Bilim sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü hizmet verecek. Bina; Bodrum hariç  Zemin ve 4 kattan oluşacak. Toplam İnşaat alanı 16.037 m2 olacak olan hükümet konağında 280 kişilik konferans salonu, bay bayan mescit, 6 adet asansör, 200 kişilik yemek salonu, VİP yemek salonu, 20 araçlık kapalı otopark, her katta yeterli arşiv, evlendirme salonu da olacak." bilgileri aktarılmıştı.
        Şimdi İlimiz vatandaşı yapımı devam eden hizmet binası projesinin çalışmalarını takip ederek,  sorulara ve proje hakkındaki iddialara cevap bekliyor...

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Osman gök 15 Nisan 2021 12:35

Evet sonuç ne olacak ne kadar gizemli bir iş böyle!!!!

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku