Güncel

ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI BAHAMETTİN ÖZTÜRK AHİLİK HAFTASINI DEĞERLENDİRDİ…

ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI  BAHAMETTİN ÖZTÜRK AHİLİK HAFTASINI DEĞERLENDİRDİ…

25 Eylül 2019 07:40
-A

+A

 

 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı  Bahamettin ÖZTÜRK, 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Kırşehir merkezli yapılan ve tüm Türkiye de kutlanan 32.Ahilik Haftası 55.Esnaf Bayramının değerlendirmesini yaparak sözlerine şöyle devam etti ;
            İlimiz merkez ve ilçelerinde kutlanan her yıldan farklı olarak haftaya vatandaşımızın ve esnafımızın çoğunluğunun katılımıyla oluşturulan büyük bir kortej yürüyüşü ile start verdiğimiz coşku ve sevinçle başlayan ve aynı coşkuyla biten Ahilik Bayramı  ilimize yakışır bir şekilde kutlandığını gözlemlediğini ifade etti. Özellikle Cacabey Meydanında kurulan stantlar , Kitap Fuarı , Konserler , bu yıl 8.si düzenlenen Yöresel yemek yarışması halkımız ve misafirlerimiz tarafından büyük beğeni alarak binlerce misafire ev sahipli yaptık.Hafta Başında ve kapanışında yapmış olduğumuz Aşure İkramımızla yaklaşık 6000 kişiye aşure ikramı yapılmasına vesile olduk . Yine bu yıl ilkini düzenlediğimiz Alış Veriş günleri de tam anlamıyla olmamasına , esnafımızın bu olayı ilk defa yapmış olmasına rağmen gerekli ilgi ve beğeniyi aldı.İnşallah diğer yıllar düzenlenecek alış veriş günleri de tam anlamıyla idrak edilerek ve esnafımızın çoğunluğunun katılımının sağlanmasıyla hem ekonomiye can getirecek hem de vatandaşımızın memnuniyetini alacaktır diye düşünmekteyim.
Bu bayram hep birlikte Ahi şehri olduğumuzu Ahi şehrine yakışır bir şekilde kutlayarak tüm dünyaya bunu gösterdik. Kırşehir’de “ Ben siftah yaptım, komşuma git” geleneğinin esnafın temelini oluşturduğunu ifade eden ve her platformda “ BEN DEĞİL BİZ “ olmalıyız anlayışıyla çalışan ve bu düşünceye hakim olan Bahamettin ÖZTÜRK ,Vatandaşlarımızla ,esnafımızla onur duydum  “BEN DEĞİL BİZ OLMUŞUZ” , bu görüntü bir Kırşehirli olarak beni ziyadesiyle mutlu etti. Değerli hemşerilerim gördüğümüz gibi birlikten kuvvet doğar, el ele birlik içinde yapılan her işin sonucu mükemmel olur . Bir araya gelindiğinde neler yapılabildiğini bu bayram hep beraber gördük ve yaşadık. Bizler Ahi torunu olarak şehrimizi ve Ahiliği her platformda adına yakışır bir şekilde temsil ettik ve etmeye devam edeceğiz, İnşallah gelecek yıllarda yapacağımız kutlamalarda formatımızı değiştirmeden ama geliştirerek daha dikkat çekici ,daha yarar sağlayıcı, vatandaşın esnafın misafirlerimizin memnuniyetini alacağı bir şekilde düzenleyerek , “BENDE VARIM” denilecek projeler hazırlayacağız  “ diyerek katılım sağlayan başta , emeğini ve desteğini Esnaf teşkilatından eksik etmeyen değerli Vali  İbrahim AKIN’ a, CHP Kırşehir Milletvekili  Metin İLHAN’A , AKP Milletvekili Mustafa KENDİRLİ’ ye , çıktığımız bu dava da kurumuzla el ele vererek çalışan değerli Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU’ na ve protokolümüzün değerli temsilcileri ,TBMM Meclis Başkanımız Sn , Mustafa ŞENTOP’A , TESK Genel Başkanımız Bendevi PALANDÖKEN’E , TESKOMB Başkan Vekili Mustafa ALAN’A , T.C Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcımız  Sezai UÇARMAK’ a, T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf ,Sanatkarlar ve Kooperatifler Genel Müdürü Sn. Necmettin ERKAN’ a, T.C. Ticaret Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Sn. Hakan ÖZTATAR’A , Sayıştay Başkanı Sn. Recai AKYEL’ e, Sayıştay Başsavcısı Sn . Mürsel Ali KAPLAN’a , Hafta boyunca ilimizde asayişi sağlayan ve huzur içinde kutlama yapmamıza yardımcı olan Değerli Emniyet müdürüm İsmail Hakkı AKYÜZ ve değerli emniyet mensuplarımıza , Ticaret İl Müdürlüğü Kırşehir Temsilcisi, Kırşehir sevdalısı ,işinin aşığı değerli müdürüm  Mahmut DALGALI ve personeline , bu yoğun hafta da bizimle beraber her etkinlikte yanımızda yer alan Basınımızın değerli temsilcilerine ve çok kıymetli Kırşehirli , Kırşehir sevdalısı hemşerilerime , Esnaf ve Sanatkarıma , çıkmış olduğum bu  yolda ve davada yanımda yer alan benimle çalışan benimle dinlenen adeta tek vücut olup birlikte nefes aldığımız dava arkadaşlarım, değerli Oda Başkanlarıma öncelikle Ahi Torunu ve Ahi esnafı olarak, bir Kırşehirli olarak akabinde Ahi Teşkilatı temsilci olarak şahsım ve Teşkilatım adına sonsuz teşekkür ve minnetlerimi sunarım “ diyerek konuşmalarına son verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku