Güncel

ESNAFIN ARTIK AYAKTA DURACAK HALİ YOK

ESNAFIN ARTIK AYAKTA DURACAK HALİ YOK

22 Nisan 2021 14:56
-A

+A

      Kırşehir Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazetesine yaptığı ziyarette gündeme dair esnafımızın sorunları dile getirdi.
      Başkan Mehmet Tekin;1 yılı aşkın Covit-19 pandemi sürecine girildiği günden bu yana tüm sektörlerin etkilendiği gibi şoför esnafının adeta can çekiştiğini ve esnafların durumunu sık sık dile getirdiğini yetkililerde  destek çağrısında bulunduğunu gazetemiz aracılığı ile bir çok gündeme getirmiştik. Mehmet Tekin aradan geçen zaman süreci içerisinde halen sorunların devam ettiği gibi devletten gelen 1000 tl lik desteğinde bittiğini bildirdi.
      Tekin açıklamasında;  Cumhurbaşkanımızın esnafa 3 aylık 1000 liralık desteği bitti. En son 3 aylık  verdi 3000 lira bitti. Bundan sonra tekrardan toplu taşımada minibüs otobüslerde halk otobüslerinde yüzde elli kapasiteyi geri çekti. Son alınan kararlarla birlikte zaten zor durumda olan esnaf şuan tamamen bitti daha önce de bir açıklamamda da esnaf entübe demiştim ,ama şuan esnafın fişini çektiler. En son alınan kararlarla okullar kapalı sadece son sınıflar açık.
      Tekin; “minibüslerde koltuk sayısının yarısını alıyorlardı şimdi onu da düşürdüler tamamen taşımacı esnafı bitmiş durumda bu sebepten dolayı ki bizim tekrardan devletimizden isteğimiz bin liralık desteğin pandemi süreci bitene kadar en az her şey normale dönene kadar desteğin devam etmesi. Çünkü 1 yılı aşkın süredir pandemi dönemi var ,şoförlerden birinin aracının muayenesini yaptı aracını hiç çalıştırmadı 600 TL gideri oldu ve kontak çevirmeden oldu bu. İki bin lira bandrolü iki Bin Beş yüz lira trafik sigortası üç bin lira kaskosu zaten bu esnafın  aylık gideri araba çalışsın çalışmasın bin TL çok zor bir süreç var burada. en çok etkilenen kahveciler, kıraathaneler sonrasında da taşıyıcılar geliyor. Bu sebepten  bizim Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz bin liralık yardımın devam etmesi ,en azından pandemi süreci  bitene kadar devam ederse zor durumda olan şoför esnafı evine ekmek götürebilsin ”dedi.(ZELİHA KARAYEL)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
vahdicelebi. 23 Nisan 2021 00:11

malesef esnaf hakkini bilmiyor maliyla caniyla madenciden farki yok cayciyla denk yapmak enbuyuk hakarettir tasidigi yolcunun sorum lulugunu alan ulasimdan baska hicbir esnaf yok kazada kan parasi ve diyer mahkemenikamu parasikamu ne kazandiriyor nasil ayakda durur belediyenin belasini kazasini yuklenmis zavalli dahasi cok kendimi bilmeyen esnaf arkadas ezilmeye mahkum adeta slm

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku