Güncel

Esnaflar Yüksek Kiralardan Dertli

Esnaflar Yüksek Kiralardan Dertli

11 Mayıs 2019 07:48
-A

+A

 

Kırşehir emlakcılar odası Başkanı Zeynel Biçici ilimizde bulunan iş yerlerinin kiralarının çok yüksek olduğunu söyledi.
Kırşehir emlakcılar odası Başkanı Zeynel Biçici ilimizde bulunan Lise Caddesi, Terme Caddesi, Ankara Caddesi ve Yenice mahallesi caddelerinde bulunan işyerleri kiralarının çok yüksek olduğunu ve esnaflarımızın işsizlikten dolayı zaten mağdur olduğunu ve üstüne üstlük kiralarının çok yüksek olduğunu söyledi.
Kira fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle çoğu esnafımızın kiralarını ödeyemez hale geldiklerinin bazı esnaflarımızın ise kira bedellerinin yüksek olmasından dolayı daha ucuz kiralık yerlere taşınmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.
Diğer yandan yeni işyeri açan esnaflarında aynı mağduriyeti yaşadıklarını ve işyeri kiralarının çok yüksek olması ve dolar yada euro olarak işyerlerini kira karşılığı tutmak zorunda kaldıklarını ve her geçen gün dövizin yükselmesi sonucu açacakları işyerinden vaz geçtiklerini söyledi.
İlimizde her geçen gün kiralık işyerlerinin çoğalmasının en büyük sebebinin biride yüksek kiraların olduğunu dile getiren Kırşehir emlakcılar odası Başkanı Zeynel Biçici kira fiyatlarının Türk Lirası üzerinden ödenmesini ve şu zor günlerde esnaflarımıza yardımcı olmalarını gerektiğini dile getirdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku