Güncel

EVDE KAL TÜRKİYE EVDE KAL BOZTEPE HALKI

EVDE KAL TÜRKİYE EVDE KAL BOZTEPE HALKI

30 Mart 2020 12:07
-A

+A

 

Tüm dünyada etkisini gösteren ve ülkemizde de hızla yayılan yeni tip koronavirüsüne karşı Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat BERDİBEK  vatandaşlara ‘Evde kal’ çağrısında bulundu.
Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek için evde kalma çağrısı yapan Kaymakamı Muhammed Berat BERDİBEK ,  kritik bir süreçten geçtiğimizi ve bu süreç içerisinde vatandaşların evde kalmalarının önemine vurgu yaptı.
Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat BERDİBEK ,"Boztepe Halkı, İlçemize dışarıdan gelen vatandaşlarımıza 14 günlük evlerinde kalmaları/ izole olmaları kararı alınmıştır.Bu kurala uymayanlara cezai işlem uygulanacaktır.Lütfen kurallara uyalım, uymayanları Muhtarlarımıza,Jandarmaya,Kaymakamlığımıza bildirelim. Evde kalıp zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayalım."dedi.
 Kurallara uyulması halinde salgının üstesinden gelineceğine inandığını kaydeden Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat BERDİBEK “Sevgili Boztepeliler, önemli bir süreci yaşıyoruz.kırşehir memleket Bütün dünya koronavirüsü ile mücadele ediyor. Bu süreçte talimatlara ve kurallara uymak her zamankinden çok daha önemli çünkü insan yaşamını derinden etkiliyor. Bildiğiniz gibi bu virüs dünyada büyük kayıplara neden oldu. Ülkemiz de şuan çok kritik bir aşamada. Özellikle 14  gün evlerimizde kalmamız çok önemli salgını yavaşlatmamız lazım. O yüzden görev bizlere düşüyor. Lütfen evimizde kalalım. Kırşehir Memleket gazetesiDışarıya çıkmamız gerekiyorsa bir metre mesafe kuralına mutlaka uyalım. Onun dışında yaşlılarımızın ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dışarıya çıkmaması hem onların hem de diğer insanların yaşamları için çok önemli. Ayrıca hijyene her zamankinden çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Temas ettiğimiz her yere dikkat etmemiz lazım ve ellerimizi sık sık, en az yirmi saniye sabunla yıkamamız gerekiyor. Bu koşullara dikkat etmemiz takdirde inanıyorum ki bu hastalığı en az kayıpla atlatacağız ve normal yaşamımıza devam edeceğiz.” dedi. (SEVGİ ER)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku