Güncel

GAMER Kurul Toplantısı Yapıldı

GAMER Kurul Toplantısı Yapıldı

1 Ocak 2020 07:34
-A

+A


Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) İzleme, Değerlendirme ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Valilikte düzenlenen toplantıya Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcımız Adnan Kayık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, ilgili kurum amirleri ile kurul üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bilindiği gibi GAMER, güvenlik kaynaklı acil durumlarda güvenlik hizmetlerinin etkin biçimde yürütülmesi amacıyla koordinasyon sağlanmak üzere İçişleri Bakanlığımızca kurulmuştur. Güvenlik kaynaklı acil durumlarda olay öncesinde, olay anında ve sonrasında yürütülecek faaliyetlere ilişkin planlama esaslarını belirlemek, uygulama tedbirlerini almak ve il düzeyinde koordinasyonu sağlamak amacıyla bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bu toplantımızda da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) ile ilgili iş ve işlemlerin neler olduğu, nasıl bir çalışma sistemi öngörüldüğü ve çalışmalarda görev alan arkadaşlarımızın çalışma koşulları, karşılaştıkları sorunlar ile varsa aksaklıkların çözüme kavuşturulması gibi konuları değerlendireceğiz.” dedi.
İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Derya Aydın’ın GAMER hakkında sunum yaptığı toplantı, görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku