Güncel

GIDA DENETİMLERİ İL GENELİNDE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

GIDA DENETİMLERİ  İL GENELİNDE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

2 Eylül 2021 17:02
-A

+A

        İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından il genelinde vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşabilmeleri için gerçekleştirilen gıda denetimler aralıksız devam ediyor. Kaman İlçesinde teknik personeller tarafından gıda denetimi gerçekleştirildi.
Gıda Kontrol ekipleri denetimlerde, işletmelerin kayıt belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunlukları, son tüketim tarihleri, gıda maddelerinin muhafaza durumları, etiket bilgileri, satış koşulları ve ekmek gramajları kontrol ettiler. İşletme sahipleri ve çalışanları ise, gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi.
        İl Müdürlüğünün belirlediği kriterler kapsamında da resmi kontroller gerçekleştiriliyor. Şikayete konu olan gıdalar için Müdürlük tarafından vakit kaybedilmeksizin; üretici, tedarikçi, depo ve satış işletmelerinde olmak üzere resmi kontroller gerçekleştiriliyor ve şikayete konu olan yem ürünlerinden gerekli analizlerin yapılabilmesi için numune alınarak incelenmesi sağlanıyor. İl ve ilçelerde denetimlerin aralıksız olarak süreceği bildirildi.
        İl Müdürü Duran Seçen, Halk sağlığı ve güvenliği noktasında vatandaşlarımızdan gelecek geri bildirimin son derece önemli olduğunu vurgulayarak, Alo 174 Gıda İhbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı Whatsapp İhbar Hattının vatandaşlarımızın hizmetinde olduğunu belirtti. İl Müdürü Seçen; "Vatandaşımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmaları bizler için oldukça önemlidir.  Vatandaşlarımız gıda ile ilgili herhangi bir durumda soru işareti duyduğu bir konu olursa, mutlaka ALO 174 üzerinden ve  0501 174 0 174 Whatsapp Gıda İhbar Numarası üzerinden Gıda Kontrol Ekiplerimize ulaşması toplum sağlığı için oldukça önemlidir" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku