Güncel

GURBETÇİ HEMŞEHRİMİZDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

GURBETÇİ HEMŞEHRİMİZDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

1 Ocak 2019 07:31
-A

+A


Hollanda'da ki 48 yaşındaki hemşehrimiz Ünal Ata, arabasıyla seyir halinde iken  yol kenarında bir Türk bayrağının olduğunu gördü ve trafiğe rağmen aracını durdurup yerdeki Türk Bayrağını aldı.  Türk bayrağını öptüğü görüntü sosyal medyada büyük ilgi gördü. Sosyal medya üzerinden mesaj veren Ünal Ata, "Şehitlerin Al kanıyla bezenmiş ve Türkiye Cumhuriyetinin Sembolü olan Bayrağımızı Dimdik Göklerde Tutmak Tüm Türk Milletinin ve Avrupa'da yaşayan Türklerin görevidir.  Bayrak bir devletin ve milletin bağımsızlığını sembolize eder. Her insanın tek tek sembolü olan bayrak insanlık onuru gereği her bireyin şerefidir ve korunmalıdır.
Bir bayrağın korunması için kendi bayrağımız olması gerekmez. Tüm bayraklar kutsaldır. Her millete ve ulusa saygı duymamız da insanlık onurunun bir gereği olduğundan başkalarının milli marşlarına ve bayraklarına da sahip çıkmalıyız. Böylece kendi marşımıza ve bayrağımıza saygı duyulmasını da sağlarız.
Bayrağa saygımızı çeşitli şekillerde gösteririz. Örneğin milli marşımız söylenirken saygı duruşunda dururuz, gürültü etmeyiz. Ayrıca yere düşen bayrağı kaldırır, asla yırtılmasına ya da zarar görmesine izin vermeyiz. Bunları yapmayanlar zaten diğer insanlar tarafından tepki görür.
Ülkemizin hangi şartlarda geri kazanıldığını ve bağımsızlığını elde ettiğini unutmamalıyız. Kurtuluş Savaşı daima aklımızda olmalıdır. Şehitlerimize ve kendimize saygımız olması açısından kan ve canla kazanılan ülkemizin simgesi olan bayrağımıza saygı duymalıyız. Bu vatan Türkiye bizim vatanımız dolayısıyla bayrağımıza ve kültürümüze sahip çıkmalıyız" dedi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku