Güncel

“SEVDİKLERİMİZ BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

“SEVDİKLERİMİZ BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

6 Temmuz 2021 12:59
-A

+A

Kırşehir’de 180.000'inci doz aşı uygulandı  ve aşıyla birlikte vaka sayısı giderek düşüş gösteriyor ve eski normallerimiz geri dönüyor.

Uzmanlar vaka sayısındaki düşüşün devam etmesinde aşılamanın ve kişisel tedbirlerin hayati önem taşıdığına dikkati çekiyor.
Vaka sayısının yüksek olduğu dönemler kısıtlamalar ile önlem alınsa da vatandaşların  tedbirleri sıkı tutmayışı ve gerekli önlemlerin almaması nedeni ile vaka sayısı bir türlü  düşüş yaşanmıyordu  ki aşılamaların ilimizde hızla uygulanması ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünün verdiği bilgilendirmede vaka sayıları giderek düştüğünü  belirtti. Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut sık sık vatandaşları aşıya davet ederek  eski günlerimiz için  aşının önemini vurguladı.
 Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut;" Bu hastalıktan korunmak ve normal, eski hayatımıza dönmek için aşı olmamız gerekiyor. Bu salgından kurtulmanın yolunun aşı olduğu artık çok net. Bilimsel olarak da ortada. aşı hakkı kazanan vatandaşların hiç zaman kaybetmeden aşılarını en kısa sürede tamamlamaktadır. Bizim için sevdiklerimiz kıymetli ve sevdiklerimizi bu salgından korumak için aradaki mesafeleri  kapatıp yeniden eskisi gibi bir yaşam sürdürmemiz için  mutlaka aşı  yaptırılmalı. yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenler, tam bağımlı ve orta düzey ağır engelli vatandaşlar, müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri, öğretim üyeleri ve üniversite personeli, gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları, berber ve kuaförler, yaş sınırı olmaksızın tüm avukatlar, kargo çalışanları ve kuryeler"aşı olabiliyor . Sağlık çalışanlarımızın özverili bir çalışması ile ilimizde de  aşılanma hızla  aksaklık olmadan ilerliyor.
Sevdiklerimiz ve  sağlımız için  lütfen aşılarımızı  olalım"dedi.(ZELİHA KARAYEL)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku