Güncel

Bağımlılıkla Mücadele Üst Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Bağımlılıkla Mücadele Üst Kurul Toplantısı Gerçekleşti

28 Haziran 2019 07:54
-A

+A

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleşti.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Gönüldağı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, daire müdürleri ve ilgili kurum amirleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, uyuşturucunun sadece kullananın değil toplumun sorunu olduğunu, bu sorunun altından da ancak toplumsal mücadele ile kalkılabileceğini söyledi.
Uyuşturucu belasını, toplumumuzun hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevî pek çok kayıplara sebep olan en büyük sorunlarımızdan bir tanesi olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bugün aynı zamanda, dünyada her geçen gün artan uyuşturucu kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve uyuşturucu kaçakçılığını engellemek amacıyla 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü olarak belirlenmiştir. Toplantımızın bugüne denk gelmesi de gayet anlamlıdır. Bu günün, bu yılki teması “Önce Dinle, Çocukları ve Gençleri Dinlemek Sağlıklı ve Güvenli Büyümelerine Yardımcı Olacak İlk Adımdır.” olarak belirlenmiştir. Hepimizin bildiği üzere, uyuşturucu sadece kullanana değil, tüm toplumu yakından ilgilendiren bir durumdur. Madde bağımlısı bireylerin sağlığının olumsuz etkilenmesinin yanında bu durum aynı zamanda uyuşturucu kullanan kişinin ailesini de etkilerken toplumda ekonomik, hukukî ve sosyal zararlara da yol açmaktadır. Bu çerçevede, uyuşturucu kullanımı ile mücadele etmek üzere ilgili kurum ve kuruluşlarımızla kararlı ve etkin bir şekilde topyekûn bir mücadele içerisindeyiz. Hedefimiz ve arzumuz sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Bu vesileyle, bu konuda destek veren, katkı sunan bütün kurumlarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Uyuşturucu ile mücadelede etkin rollerinden dolayı İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğüne  Vali Akın tarafından plaket verildi. Sağlık Hizm. Başkan V.  Serdar Duru’nun yaptığı sunumun ardından bağımlılıkla mücadelede alınacak tedbirlerin görüşülüp değerlendirilmesi ile sona erdi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku