Güncel

Hacca gidecek hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı

Hacca gidecek hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı

12 Haziran 2019 07:35
-A

+A


Kırşehir İl Müftülüğünce 2019 yılında hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri verilmeye başladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonu veya özel şirketlerle hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı.
Bu kapsamda Kırşehir İl Müftülüğünce, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik semineri düzenledi.
10 Haziran Pazartesi günü saat: 08.30’da İl Müftülüğü altında bulunan Hacı Ali Cihan Camiinde düzenlenen seminerin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Yaman, hacı adaylarını tebrik ederek, “Mübarek beldelere gitmek siz değerli kardeşlerime nasip olacak inşallah. Birçok kişi hasretle beklerken kurada siz çıktınız, buna çok şükretmeli ve daha şimdiden maddi manevi hazırlıklara başlamalısınız. Kendimizi hac ibadeti için madden nasıl hazırlıyorsak manen de hazır olmamız gerekiyor. Peygamber Efendimiz (S.A.V) 'Hac ve umre ibadeti yapanlar Allah'ın misafirleridir. Bunlar dua ederlerse Cenab-ı Allah onların dualarını kabul eder. Bilerek veya bilmeyerek günah işlemişlerse tövbe istiğfarlarından dolayı Cenab-ı Allah onların tövbelerini kabul eder ve 'Kim Allah'ın rızasını kazanmak için hac eder ve hac esnasında ağzından kötü söz çıkmadan, kötü davranışlarda bulunmadan, başkaları ile kavga etmeden sırf Allah rızası için hac ederse anasından doğduğu ilk günkü gibi tertemiz evine döner' diye buyuruyor. İşte böyle bir ibadete gidiyorsunuz. Bu yüzden kendinizi manen bu ibadete hazırlayın. Rabbim sağ salim giderek kazançlı bir şekilde gelmeyi nasip eylesin" dedi.
                        Dört gün sürecek eğitim seminerinde İbadet bilinci ve hac ibadeti, haccın hikmeti ve hacdaki sembollerin anlamı, kardeşlik ve bir arada yaşama bilinci, yolculuğa çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık ve Hz. Peygamberin ve Mescid-i Nebevi gibi konular hacı adaylarına anlatılacak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku