Güncel

Hacı Emine Selçuk Cami Yapımında Sona Yaklaşıldı

Hacı Emine Selçuk Cami Yapımında Sona Yaklaşıldı

1 Ekim 2020 16:34
-A

+A

Mucur Kaymakam Faruk Erdem; Yenice Mahallesi Aktürk Sitesinde Mülkiyeti Diyanet Vakfına taşınmaz üzerinde hayırsever iş insanı Uğur Selçuk tarafından annesi Hacı Emine Selçuk adına yaptırılan, inşaat alanı 850 metrekare olan ve 700 kişinin aynı anda namaz kılabileceği, alt katı Kur’an Kursu ve toplantı salonu, üst katı Cami olacak şekilde Selçuklu mimarisiyle yapılan inşaatta incelemelerde bulundu.

İlçe Müftüsü Mehmet Ali Dilek ile Uğur Selçuk’un da hazır bulunduğu incelemede çalışma hakkında bilgiler alan Kaymakam Erdem; “Mucur’daki en önemli işlerimizden birisi bu.
Kış girmeden caminin hizmete alınması için çalışıyoruz. Zaman zaman buraya gelerek çalışmaları inceliyoruz. Şimdi caminin yanındaki boş bir parseli de buraya katıp salt cami olmaktansa sosyal alanları ile bir yapı düşünüyoruz. Çocukların oynayacağı büyük bir park, dinlenme alanları ile güzel bir peyzaj yapacağız. Uğur Bey camiyi bitirince biz de çalışmalara başlayacağız. Burası D-260 karayolunun hemen kenarında kaldığından ayrıca önemli. Gelenler namaz kılmanın haricinde burada rahatça vakit geçirebilecek. Müftümüz ve Uğur Bey de sağ olsunlar özverili davranıyorlar. Takip ve çalışmaları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku