Güncel

HAYVAN PAZARINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

HAYVAN PAZARINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

21 Ağustos 2020 15:31
-A

+A

 

Kırşehir Ticaret Borsası canlı Hayvan Park Pazar ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri Kırşehir Ticaret Borsası'nı ve Canlı Hayvan Pazarın her hafta dezenfekte edip ilaçlama yapıyorlar
Kırşehir de  her gün onlarca büyükbaş ve küçükbaş hayvan alım-satımının gerçekleştiği hayvan pazarında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yapıldı.
Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında hayvan pazarındaki kapalı ve açık alanlar ile rögarlar belediye ekiplerince ilaçlanarak dezenfekte edildi.
çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada, hayvan pazarında gerçekleşen ilaçlama ve dezenfekte operasyonlarının başarıyla tamamlandığı aktarıldı.
Müdürlük, rutin çalışmalarına ilişkin yaptığı bilgilendirme ise halk ve hayvan sağlığına yönelik faaliyetlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirterek; şehir merkezindeki tüm camilerin abdesthane, tuvalet ve lavabo gibi ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edildiğini, karasinek ve sivrisinekle mücadele çalışmaları kapsamında yaklaşık bin noktada sisleme çalışması yapıldığını, köyler için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku