Güncel

HEMŞEHRİMİZ AVUKAT DİLEK ŞAHBAZ'DAN BİR HUKUK ZAFERİ DAHA

HEMŞEHRİMİZ AVUKAT DİLEK ŞAHBAZ'DAN BİR HUKUK ZAFERİ DAHA

1 Aralık 2018 07:14
-A

+A


Ünlü Sanatçı Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’ın avukatlığını yaptığı hemşehrimiz Dilek Şahbaz, Mahkeme, Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’a 4 milyon 337 bin TL’yi 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.
Şehrimiz Bağbaşı Mahallesi Muhtarı Dursun Şahbaz’ın kızı olan ve İstanbul’da hukuk bürosu bulunan Dilek Şahbaz, bir çok ünlü ve işadamların davasında açtığı davalarında başarı elde etmeye devam ediyor. Son davasında Ünlü sanatçı Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’ın boşanma davasını alan Avukatı Dilek Şahbaz, Fulya Kalkavan adına Metin Şentürk’e haciz işlemi başlatmıştı.
2006’da gizlice evlenen Metin Şentürk’le Fulya Kalkavan iki yıl önce boşandı. Gizli görülen davada Şentürk’ün tazminat ve nafaka ödemesine karar verildi.
            Gizli görülen davada mahkeme çifti boşadı ve Şentürk’ün, boşandığı eşine tazminat ve nafaka ödemesine karar verildi. Özel bir TV kanalında canlı yayına bağlanan hemşehrimiz Avukat Dilek Şahbaz'ın babası ve aynı zamanda Bağbaşı muhtarı Dursun Şahbaz, gelişmeleri gazetemiz ofisinde canlı izledi. Hukuk zaferini kazanan Dilek Şahbaz'a Kırşehir'den tebrikler yağdı.  
            Evlilik sürecinde tiroit kanserine yakalanan Fulya Kalkavan, şiddetli geçimsizlik nedeniyle Şentürk’e boşanma davası açmış, dava dilekçesinde Şentürk’ün alkol bağımlısı olduğunu, agresif tavırlar sergilediğini ve bu yüzden şiddetli geçimsizlik yaşadıklarını iddia etmişti.
Boşanma davası devam ederken mahkemeden koruma isteyen Kalkavan, dilekçesinde şu ifadelere yer vermişti: Fulya Kalkavan, Metin Şentürk'ten evli oldukları dönemde birlikte yaşadıkları Sarıyer Reşitpaşa’da bulunan 500 metrekare alan üzerine kurulu 4 katlı lüks malikânenin yarısını istemişti. Metin Şentürk ile armatör Kalkavan Ailesi’nin kızları Fulya Kalkavan, 2006 yılında gizlice evlendi. Çiftin düğününe Fulya Kalkavan’ın ailesi katılmadı. Çift, evliliklerinde sıkıntı yaşarken Fulya Kalkavan, troid kanserine yakalandı. Şentürk'ü terk ederek, babasının evine döndü. Ardından da avukatı Dilek Şahbaz aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Çekişmeli olarak görülen boşanma davası 2014 yılında karara bağlandı. Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, Metin Şentürk’ün, Fulya Kalkavan’a 100 bin TL maddi, 50 bin TL manevi tazminat ile ayda 5 bin TL yoksulluk nafakası ödemesine karar verdi.
MALİKANENİN YARISINI İSTEDİ
Fulya Kalkavan, boşanma davasının ardından evlilik birliği içinde kazanılan malların paylaşımı için ikinci bir dava açtı. Sarıyer Reşitpaşa’da bulunan ve Şentürk ile evli oldukları dönemde yaşadığı 500 metrekare alan üzerine kurulu 4 katlı lüks malikânenin yarısını istedi.
3 YIL SONRA KARAR ÇIKTI
İstanbul Aile Mahkemesi’nde 3 yıldır süren mal paylaşımı davası bugün sonuçlandı. Mahkeme, Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’a 4 milyon 337 bin TL’yi 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku