Güncel

HEPİMİZ BİR YETİM ADAYIYIZ !

HEPİMİZ BİR YETİM ADAYIYIZ !

16 Nisan 2019 07:29
-A

+A

 

Kırşehir İHH İnsani Yardım Derneği , “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında yetim çocuklar için “Çocuk Şenliği” düzenledi.
İHH İnsanı Yardım Vakfı “Yetim Dayanışma Günleri (YDG) kapsamında yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik çeşitli etkinlikler, yetim ailelerini kalkındıracak projeler ve yardım faaliyetleri düzenliyor. Bu kapsamda İHH’nın Kırşehir temsilciligi de onlarca çocuk ve yetimleri Çocuk Şenliklerinde bir araya getiriyoruz. Daha sonra çocuklara oyuncaklar ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Allah emeği gecenlerden razı olsun .
Çocuk şenliği etkinliğinde konuşan İHH Yetimler Derneği yetkilileri hepimizin bir yetim adayı olduğunu ve bizim çocuklarımızın da yetim kalabileceğine vurgu yaptı ve yetim çocuklara sahiplik eden Dernek, Vakıf ve STK'lara yardım edilmesi gerektiğini söyledi. Kur'an-ı Kerim'in birçok ayetinde yetimlerden bahsedildiğini ve yetimlere sahip çıkılmanın önemine vurgu yapıldığını belirten Erdal, Hazreti Muhammed'in, "Ben ve yetime sahip çıkan kişi kıyamet gününde şu iki parmağım kadar yakın olacağız" hadisini hatırlattı.
"Biz bugün burada Allah'ın emaneti olarak kabul ettiğimiz yetim çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledik. Çocukların moral ve motivasyonuna yönelik içerisinde tiyatronun olduğu küçük bir drama gösterisi düzenledik. Dernek olarak yıl içerisinde çocukların moralini düzeltmek amacıyla bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Allah'ın emaneti olan çocuklara sahip çıkılması gerektiğini düşünerek yıl içerisinde piknikler, karne şenlikleri gibi etkinliklerin yanında havanın ısınmasıyla da inşallah piknik etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bunun yanında çocuklarımızın yıllık kıyafet ihtiyaçlarını da karşılıyoruz."
Savaş, göç ve sel nedeni ile yaşanan afetlerde her an herkesin bir yetim adayı olduğunu unutmaması gerektiğine vurgu yapan , her an kendi çocuklarının da yetim kalabileceğine dikkat çekerek yetimlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.
İHH’nın Kırşehir temsilciliğinden yapılan açıklamada ,Yetimlerin Müslümanların sorumlulukları altında bulunduğuna dair Kur'an'da dikkat çeken ayetler bulunduğuna vurgu yapan, "Biliyorsunuz ki Kur'an-ı Kerim'in birçok ayetinde yetimlerden bahsedilir, yetimlere sahip çıkmanın önemine vurgu yapılır ve Peygamber Efendimizin hadislerinde buyurduğu gibi, 'Ben ve yetime sahip çıkan kişi kıyamet gününde şu iki parmağım kadar yakın olacağız.' dediğini biliyoruz. Bizim de amacımız Allah'ın bizlere emanet olarak bıraktığı yetimlerin sıkıntılarını gidermek ve onlara kimsesizliklerini unutturmak ve yanlarında olduğumuzu göstermektir. Yetimlerin de bizim çocuklarımızdan bir farkları olmadıklarını hissettirmek için bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Bugün Türkiye'de dünyada bulunan yetimlerin 2 katı kadar sahiplik ettiğimiz yetimler bulunmakta. Yetim çocuklara sahiplik yapmalıyız. Yetim çocuklara sahiplik eden Dernek, Vakıf ve STK'lara destek çıkmalıyız." ifadelerini kullanıldı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku