Güncel

HER ZAMAN İLKELİ VE TARAFSIZ OLDUK

HER ZAMAN İLKELİ VE TARAFSIZ OLDUK

8 Şubat 2019 07:43
-A

+A


Kırşehir'de görev yapan daire müdürleri gazetelerimizi ziyaret ederek, Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt'u ilkeli ve tarafsız yayınından dolayı Tebrik ettiler.
İlimizde uzun yıllardır Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt adı altında yayın yapan gazetelerimize daire müdürleri tarafından ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaret kapsamında Akpınar Eski Belediye Başkanı Halil Yürekli, İl Afet Müdürü Metin Alparslan, Meteoroloji Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, ASR Spor Kurucusu Zafer Çam, İl Kültür Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, İş-Kur  Müdürü Metin Ülgen Kaya ve İş-KUR Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Ünal Gazetemiz Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt'u ziyaret ettiler.
42 yıldır Kırşehir'de yayın hayatını sürdüren ve Kırşehir'e ilk ofset tesislerini kuran Kırşehir Memleket Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ile sohbet ettiler.
Sohbette daire müdürleri gazetecilik mesleğinin bu şartlarda çok meşakkatli bir iş olduğunun altını çizerek, "Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş tarafsız ve özgür basın, demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir.
En zor şartlara rağmen dünyanın farklı bölgelerinde, çatışma ortamlarında can güvenliklerini riske atarak görevlerini yerine getirmeyi amaçlayan gazetecilerin halkı doğru, tarafsız ve sağlıklı bilgilendirme çabaları hiç kuşkusuz takdire şayandır. Yaptıkları iş gereği gözlemleri, bağımsız duruşları ve tarafsız kimlikleri ile yönetim ve vatandaşlarımız arasında çok önemli bir köprü görevi gören basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir."
            Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazeteleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli, Kırşehir Memleket Gazetesi'nin 14 Nisan'da 42 yaş yılını kutlayacaklarını bu vesileyle onurlu ve gurulu olduklarını dile getirerek şöyle devam etti; 41 yıl önce ilk sayıyı çıkardığımızda, yayın ilkemiz merak edildi ve yaptığımız yayın sonucunda halkımızın beklentilerine cevap veren, kamuoyu oluşturan ve ilkeli haberciliği kendine şiar edilmiş bir yayın politikası yayın hayatımızı sürdürerek 41. yılımızı doldurmak üzereyiz Bugün okuyucularımızdan aldığımız güç ve destekle 14 Nisan'da 41 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşayacağız.  Kırşehir Memleket Gazetesi yayın hayatında her zaman ilkeli, tarafsız ve objektif bir yayın politikası izlemeye özen göstermiştir, bundan sonra da gösterecektir" ifadelerini kullandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazeteleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli, Kırşehir'de tüm kurumlarla da işbirliği içerisinde olduklarını kaydederek, ziyaretlerinden dolayı daire müdürlerine duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku