Güncel

HİRFANLI BARAJ GÖLÜ BALIK YETİŞTİCİLİĞİNDE İDDİALI

HİRFANLI BARAJ GÖLÜ BALIK YETİŞTİCİLİĞİNDE İDDİALI

14 Mayıs 2020 16:01
-A

+A

 

Kırşehir Hirfanlı Baraj Gölünde, Aksaray ve Ankara İl Tarım Orman Müdürlükleri Su Ürünleri ekipleriyle birlikte ortaklaşa yapılan denetim ve kontrol çalışmalarına Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, de katılarak destek verdi.
        Kontrol çalışmalarına katılan Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, kontrol çalışmalarından sonra Hirfanlı Baraj Gölünde faaliyet gösteren Alabalık Yetiştiriciliği tesislerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
        Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin şunları söyledi:
 “İlimiz kırsal Toklumen köyünde 4 adet balık yetiştiriciliği tesislerinde yaklaşık 2500 ton Gökkuşağı Alabalık üretimi yapılmaktadır. Gölümüz avcılık ve yetiştiricilik potansiyeli bakımından çok zengindir. Bu nedenle tesisler bizim için çok önemli olup; bunlar ülkemizin milli servetidir. Burada hem ekonomimize hem de istihdam noktasında yöre halkına katkısı büyüktür. Ayrıca Balıketi protein bakımından hayvansal gıdalara göre daha iyi, besleyici, lezzetli ve hazmı kolay olduğu için vatandaşlarımızın balıketini daha çok tüketmelidir.” 
Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin yaptığı açıklamalarından sonra, balıkların yaz hastalıklarına karşı aşılanmasını yerinde görerek aşılama çalışmalarına katıldı ve kendisi de bizzat aşılamayı uyguladı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku