Güncel

Hirfanlı’da Asayiş Bot Timi Oluşturuldu

Hirfanlı’da Asayiş Bot Timi Oluşturuldu

21 Haziran 2019 07:34
-A

+A


Hirfanlı Barajında güvenliği sağlamak amacıyla Kaman İlçe Jandarma Komutanlığına ait Asayiş Bot Timi oluşturuldu.
Asayiş Bot Timine ait teknenin suya indirilmesi için düzenlenen programa Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, ilgili birim amirleri ve jandarma teşkilatı mensupları katıldı.
Törende basın mensuplarına açıklama yapan Vali İbrahim Akın, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş Bot Timi oluşturulmasıyla beraber Hirfanlı Barajının daha güvenli bir hale geldiğini söyledi.
Vali Akın, “Bugün faaliyete başlayan Asayiş Bot Timi, önemli bir turizm merkezimiz olan Hirfanlı Baraj Gölünde güvenliği ve asayişi sağlayacaktır. Asayiş Bot Timi, sorumluluk alanındaki bölgelerde emniyet ve asayişi sağlayarak, kaçak avlanma veya diğer suçları önlemek ve suçluları yakalamak adına önemli hizmetlerde bulunacaktır. Aynı zamanda su ulaşımına imkân veren her türlü su aracını denetleyecek olan bot timi, izinsiz dalma ve ruhsatsız su araştırmalarına mani olacak ve arama kurtarma çalışmaları da yürütecek. Görüldüğü gibi Hirfanlı Barajında birçok hizmette görev yaparak emniyet ve asayişi sağlayacak olan Asayiş Bot Timine kazasız, belasız görevler diliyor, hayırlı olsun diyorum.” dedi.
İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından kurdelenin kesilmesiyle Asayiş Bot Timine ait tekne suya indirildi ve protokol üyeleri tekneyle bölge gezisi yaptı.
Daha sonra ülkemizin 11 ilinden Ahi Evran kampımıza gelen gençlerle yemekte buluşan Vali İbrahim Akın, gençlerle sohbet ederek iyi bir kamp dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku