Güncel

İhracat Destek Ofisi 2020’de Faaliyete Geçiyor

İhracat Destek Ofisi 2020’de Faaliyete Geçiyor

3 Ocak 2020 07:48
-A

+A


Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Bünyesinde Kurulan İhracat Destek Ofisi 2020’de Faaliyete Geçiyor
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Resmi İnternet Sitesinden Yapılan Duyuruda İhracat Destek Ofisi 'nin 2020’de Faaliyete Geçeceği açıklandı .
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası taarfından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:  "T.C. Ticaret Bakanlığı ve TOBB ülkemiz ihracatına çok önemli katkıda bulunacak bir proje başlatmıştır. Ülkemizde ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen belirlenen Odalarda ‘’İhracat Destek Ofisleri’’ kurulması için 13 Kasım 2018 tarihinde Ticaret Bakanlığımız ve TOBB arasında İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın imza attığı protokol kapsamında Odamız bünyesinde ihracat destek ofisi kurulmuştur.
Odamız İhracat Destek Ofisi olarak, amacımız, henüz ihracat yapmamış ve/veya sürdürülebilir ihracat gerçekleştirememiş Üyelerimizin kısa zamanda ihracat gerçekleştirerek uluslararası pazara girmelerine katkıda bulunmak ve ihracatı KOBİ'lerden başlayarak bütün iş dünyasına yaymaktır.
Odamız İhracat Destek Ofisinde, sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sunulmakta, Üyemiz ile birlikte uygulamalı olarak firmaya özel ihracat yol haritası oluşturulmaktadır. Üyelerimizle birebir uygulamalı ihracat pazar araştırması ile Üyemiz,
• Hangi ülkelere öncelik vermeleri gerektiği,
• İhracatı nasıl gerçekleştirecekleri, hangi aşamalardan geçecekleri,
• İhracat fiyatını nasıl oluşturacakları,
• Hangi ihracat evraklarını hazırlamaları gerektiği,
• İhracat desteklerinden hangilerinin firmaya daha uygun olduğu ve başvuru süreci
konularında bilgi sahibi olarak Odamızdan ayrılacaktır."
 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku