Güncel

İl AFAD Müdürlüğü Ekibi Elazığ’a Görevlendirildi

İl AFAD Müdürlüğü Ekibi Elazığ’a Görevlendirildi

7 Şubat 2020 15:01
-A

+A


24 Ocak 2020 Saat 20.55’te Elazığ İli Sivrice İlçesinde 6,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle, müdahale ve iyileştirme faaliyetlerine katılmak üzere İl AFAD Müdürü Metin ALPASLAN ve beraberinde ki ekiple Elazığ İline intikal ettiler.
Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü internet sayfası üzerinden yaptığı duyuruda şu bilgilere yer verdi:
"AFAD Başkanlığımız Koordinasyonunda yürütülen müdahale ve iyileştirme faaliyetleri tüm hızıyla sürerken insani yardım faaliyetlerine bölgede devam edilmektedir.
Depreme müdahale çalışmaları önemli olduğu kadar deprem sonrası iyileştirme çalışmalarıda bir o kadar önemlidir.
Bu amaçla Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü olarak, AFAD Başkanlığımızın talimatı doğrultusunda, Elazığ İlimiz'de iyileştirme çalışmalarında bulunmak, Elazığ halkının yaralarını sarmak üzere ekiplerimiz bölgeye intikal etmişlerdir."
Öte yandan vatandaşları bilgilendirmek, afetlere karşı önlemler almak, acil durumlarda ilk yardım eğitimleri kapsamında İl Müdürlüğü tarafından çalışmalar sürüyor.
Afetlere Hazırlık Yılı Çalışmaları kapsamında, İl AFAD Müdürlüğü koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü Eğiticileri tarafından, vatandaşlara sertifikalı ilk yardım eğitimi verildi.
Yaşanabilecek acil durumlarda zarar görmemek için alınabilecek önlemlerin başında, ilk yardım uygulamalarını öğrenmek ve ilkyardım becerilerini güncel tutmak geliyor.
Türkiye’de afetlere hazırlık kültürünün yerleşmesi için AFAD’ın yürüttüğü Afetlere Hazırlık Yılı, 7.ayında, “ilk yardım” konusuna odaklanıyor. AFAD, her an karşılaşılabilen ev, trafik ya da iş kazalarında kendileri ile en yakınlarına yardım edebilmeleri için vatandaşlara “ilk yardım uygulamalarını öğrenme” ve “becerilerini güncel tutma” çağrısı yapıyor.
Bu kapsamda Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü, Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında  bir kaza anında sevdiklerimizi hayatta tutacak bilgi ve becerilere sahip olmamız adına Kırşehir genelinde ilk yardım eğitimleri düzenlenliyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku