Güncel

İl Çocuk Koordinasyon Toplantısı düzenlendi

İl Çocuk Koordinasyon Toplantısı düzenlendi

16 Kasım 2019 07:05
-A

+A


Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım Başkanlığında İl Çocuk Koordinasyon Toplantısı yapıldı.
Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırımın Başkanlığında gerçekleştirilen İl Çocuk Koordinasyon toplantısında, kurum ve kuruluşların karşılaştığı sorunlar görülüp, değerlendirildi.
İl ve İlçe Koordinasyonlarının Çalışma Usul ve Esaslarını Belirleyen Yönerge gereği İl Çocuk Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Yardımcısı Ramazan YILDIRIM başkanlığında 12 kamu kurumunun katılımıyla yapıldı. Kırşehir'de çocuk alanında yürütülen faaliyetlerin değerlendirilmesi yapılmış olup bunun dışında toplantının ana gündem maddesi olan “Sokağın Tehlikelerine Maruz Kalan Çocukların Korunması” projesinin kapsamlı bir şekilde planlaması yapıldı.
Çocuklarımızın sokağın tehlikelerine maruz kalmalarını engellemek, ruhsal ve bedensel açıdan istismar edilmelerinin önüne geçmek, eğitim ve sağlık haklarının engellenmesinin önüne geçmek amaçlarıyla geniş bir katılım ile gerçekleştirilen toplantıya; Kırşehir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara ve İl Müdür Yardımcısı Nihat Kangal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Vasfi Seyhan, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç, İl Emniyet Çocuk Şube Müdürü Sibel Aydınlı, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Barış Cengiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Sulu, İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Ünal, Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tuncay Polat ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Psikoloğu Umut Türkel katıldı.
 Valilik Başkanlığında hazırlanan bu projede 12 kamu kurumumuzun kendi mevzuat ve yetkilerine uygun olarak görev ve sorumlulukları kararlaştırılmıştır. Projenin uygulama aşamaları ve 24 aylık eylem planı oluşturulup faaliyete geçirilmesine karar verilerek verimli bir toplantı gerçekleştirildi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku