Güncel

İl Emniyet Müdürlüğü eski binası hangi kuruma verilecek?

İl Emniyet Müdürlüğü eski binası hangi kuruma verilecek?

15 Aralık 2021 17:13
-A

+A

 
2016 yılında ihalesi gerçekleşerek yapımı tamamlanan yeni binasında Kırşehir Emniyet Müdürlüğü hizmet vermeye başladı. Yeni Emniyet Müdürlüğü binası ve kompleksi Kırşehir  Kervansaray Mahallesi  Şehit Fedakar Yiğit Caddesi sağ tarafında bulunan Polis Ormanı Bölgesi’ne yaptırıldı ve tüm birimlerin yer aldığı  17 bin 752,58 metrekare kapalı alana sahip. Vatandaşlar ehliyet, ruhsat ve pasaport gibi işlemlerini yeni binada yaptırıyor.
45 bin 300 metrekarelik alan üzerinde inşa edilen Kırşehir Emniyet Müdürlüğünün yeni binasında, çalışma birimlerinin yanı sıra konferans salonu, yemekhane, çok amaçlı salon, akıllı sınıf, spor salonu, otomasyon merkezi, kütüphane ve kapalı otopark gibi bölümler yer alıyor.
İl Emniyet Müdürlüğü'nün yeni binaya taşınmasının ardından, eski emniyet müdürlüğü binasının hangi kurumların geleceği kesinleşmiş değil.
Yeni binaya taşınan İl Emniyet Müdürlüğü'nün merkezde yer alan binası boşaltıldı. Durum böyle olunca boşaltılan bina hangi kuruma verilecek sorularını akıllara getirdi. Merkezde yer alan İl Emniyet Müdürlüğü eski binası vatandaşlarında  dikkatini çekti ve vatandaşlar bu binanın Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü olarak kullanılmasını istiyor. İlimizde hizmet veren Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü'nün mevcut binasının uzak olduğu gerekçesi ile merkezde ulaşımının kolay olmasından dolayı Kırşehir Emniyet Müdürlüğünün eski binasının kullanılmasının isteyen ilimiz vatandaşlar yetkililerden taleplerinin  değerlendirilmesini istiyor.
İl Emniyet Müdürlüğü binasının kapasitesinin büyük olması Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü'nün ihtiyacına cevap vereceği düşünülerek binanın bu kuruma verilmesi uygun görülüyor.Vatandaşlar eski emniyet binasının İl Nüfus Müdürlüğü olarak kullanılması bu kurumun hem mevcut hizmet binasının yetersizliğini ortadan kaldıracağını hem de hizmet kalitesini arttıracağını savunuyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku