Güncel

İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik’ten Sarıkamış Mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik’ten Sarıkamış Mesajı

22 Aralık 2021 16:56
-A

+A

          İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik,  Sarıkamış Harekâtı’nın yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
          İl Genel Meclis Başkanı Çelik, “Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yıldönümü” vesilesiyle yayınladığı mesajında; "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; Eğer uğrunda ölen varsa vatandır" diyerek şunları kaydetti: “ 22 Aralık 1914 Sarıkamış Allahuekber Dağları’nda şehit düşen kahramanlarımız ile ne kadar gurur duysak azdır. Aziz Şehitlerimiz milletimiz için tüm zorluklara göğüs gerip vatan ve millet uğruna şehadete yürümüştür. Bugünkü varlığımızı ve bağımsızlığımızı bu aziz şehitlerimize borçluyuz.
Vatan müdafaası ancak kahramanların cesareti ile Olur. Sarıkamış, düşmanın üstün gücüne karşı canını hiç çekinmeden siper eden engin ruhlu kahraman Türk askerlerimizin destanıdır. Vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmediler. Dünyaya kafa tutan milletimizin vatanı için yapabileceklerinin ispatıdır. Askerlerimizin Allahuekber Dağları’nın Sarıkamış’taki cesareti, vatan ateşini bembeyaz karlar söndürememiş, vatan için çarpan yüreklerin heyecanını soğuk dindirememiştir.
       Şehitlerimizin Hakk’a yürüyüşleri ve şehadetlerinin 107.yılında Sarıkamış şehitlerimizi ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için seve seve canlarını feda eden   tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnet ile anıyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku