Güncel

İl Genel Meclis Başkanı Seyfi ; 21 Ekim Gazeteciler Günü kutlu olsun

İl Genel Meclis Başkanı Seyfi ; 21 Ekim Gazeteciler Günü kutlu olsun

22 Ekim 2019 07:36
-A

+A

 

 
Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi,21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İl Genel Meclis Başkanı Seyfi, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajında basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından ve vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek, "Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasimizin korunması için çok önemli bir görev üstlenmektedir.
Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları sebebiyle her türlü takdiri hak etmektedir. Bu bağlamda başta Kırşehir Basın Mensupları olmak üzere değerli basın çalışanlarının en alt kademesinden, çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutlar, hayatlarında ve meslek yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. ”dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku