Güncel

İl Genel Meclis Başkanı Seyfi’den 29 Ekim Mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Seyfi’den 29 Ekim Mesajı

28 Ekim 2019 07:38
-A

+A

 

 
Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır”
 
İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi;  Bağımsızlık sembolü olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü gururla ve onurla kutladıklarını söyledi.
İl Genel Meclis Başkanı Seyfi; “İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.Türk milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya milli iradesine hiçbir zaman pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.
Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Büyük Türk milleti, istiklal ve istikbaline göz diken işgalcilere karşı verdiği Kurtuluş Savaşını benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, büyük zaferin ardından 29 Ekim 1923'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, Egemenliğin Kayıtsız Şartsız milletin olduğu ilkesiyle muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedef edinmiştir. Bu hedefe giden kalkınma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş olan ülkemiz, bugün dünyanın söz sahibi, saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.
Son yıllarda siyasi, askeri ve ekonomik saldırılara maruz kalan ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde milletimizin büyük ferasetiyle bu saldırıları da bertaraf etmeyi başarmıştır. Demokrasi, hukuk ve insan hakları gibi temel evrensel değerleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temelleri sağlamdır ve inşa edilmekte olan yeni dünya düzeninde hak ettiği yeri alacağına olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 96. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerine yer verdi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku