Güncel

İl Genel Meclis Başkanı Seyfi’den Mevlid Kandili Mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Seyfi’den Mevlid Kandili Mesajı

8 Kasım 2019 16:09
-A

+A

 

 
Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi,Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.
“İki Cihan Güneşi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’in dünyamızı şereflendirmesinin yıldönümünde bir Mevlid Kandiline daha ulaşmanın huzur ve heyacanını yaşıyoruz”
İl Genel Meclis Başkanı Seyfi; İki cihan güneşi sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)'in dünyamızı şereflendirmesinin yıldönümünde bir Mevlid Kandili’ ne daha ulaşmanın huzur ve coşkusunu yaşıyoruz. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa  (S.a.v)'in doğumu âlemlere rahmet, tüm insanlığa huzur ve saadet getirmiştir. Onun doğumu ile Mekke'nin ufkunda parlayan Nübüvvet nuru ile kalplerimiz aydınlanmış, onun gelişiyle yitirilen insani duygular yeniden kazanılmıştır. O, tüm insanlık için barış elçisi, tüm canlılara karşı rahmet ve şefkat Peygamberidir. O, Allah'ın insanlık âleminde yarattığı en müstesna şahsiyettir.
  Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.a.v) olmuştur. O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ülEmîn'di; Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi; güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun Hadis-i Şerifleri, O’nun Sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Efendimiz ’in bize bıraktığı en önemli miras Kur’an-ı Kerim ve Sünnettir.
Rabbimiz onu bizlere, “şahit, müjdeleyici, uyarıcı” ve “dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi” olarak tanıtmaktadır.  Kur’an-ı Kerim’e göre, Peygamber Efendimizi sevmek Allah’a itaatin ölçüsüdür ve O, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmaya iman edenler ve Allah’ı çokça zikredenler için en güzel örnektir.
Bu iki miras hem dünyamızı hem ahretimizi aydınlatacak kutlu iki rehberdir. Bu bakımdan, Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.
Bu vesileyle aziz milletimizin ve âlem-i İslam’ın Mevlid gecesini tebrik eder, Mevlid-i Nebi’nin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim. ”dedi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku